Audyt finansów – dla kogo?

Fatalny okres załamania ekonomicznego może zatopić dużo z pozoru dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Kluczowe jest rzecz jasna prozaiczne szczęście, lecz nie wolno zapominać też o bezbłędności w finansach. Czasem błędy w prowadzeniu finansów mogą spowodować, że działalność wpada w tarapaty finansowe.

Szara strefa

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zdarza się, że finanse nie są zarządzane racjonalnie –istnieje za dużo wydatków, z których da się zrezygnować. Właściwym wyjściem jest zrekrutowanie kompetentnych księgowych. Niestety, czasami nawet najlepsi księgowi zawodzą i nie zdołają dostrzec szans na zoptymalizowanie decyzji gospodarczych. Co począć w takiej chwili? Można własnoręcznie (jeśli jesteś szefem przedsiębiorstwa) prowadzić systematycznie audyty. Taki amatorski audyt finansowy to wyzwanie dla ludzi, którzy zdobyli rozległą wiedzę o rachunkowości.

Rozwiązaniem tej niełatwej sytuacji jest audyt (szczegółowe informacje) finansowy – , który zasadza się na tym, że outsourcingowe przedsiębiorstwo udostępnia fachowców, którzy zrobią dokładną kontrolę finansów.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Po zrealizowaniu wnikliwych analiz prezentują szczegółowy raport, w którym wypunktowują, co należy zmienić w przedsiębiorstwie. Można mieć pewność, że audytorzy z firmy zewnętrznej wychwycą to, czego nie widzieli twoi ludzi. Tak często bywa, że dopiero patrzenie świeżym okiem pozwala na złapanie uchybień bądź podkreślenie, gdzie można usprawnić wydatki. Zobacz też Trzeba wiedzieć, że audyt finansowy warto przeprowadzić nie tylko wtedy, gdy firma notuje tarapatfinansowy – ewidencjamajatku.pl -dny menager załatwia audyt finansowy co najmniej raz na rok, by wychwycić wszelkie ewentualne uchybienia. Jest to naturalnie solidny wydatek, bo usługi kontrolerów do niedrogich się nie zaliczają, jednakże systematyczne kontrole mogą ustrzec przed dużo poważniejszymi stratami ekonomicznymi. Audyt finansowy powinno się też opłacić, gdy firma ma w planach zmiany, na przykład fuzję z inną korporacją albo wprowadzenie nowatorskich towarów na rynek.

Więcej na Zobacz najlepszą ofertę na:
Wyświetl większą mapę

Źródło: Fss-finanse.pl – Usługi finansowe