kasacja

Auto złom – miejsce, w którym każdy posiadacz może zostawić własny stary pojazd.

W współczesnych czasach zaobserwować można spore zainteresowanie jednostek ekologią. Niestety rozkwit społeczeństw częstokroć pociąga za sobą negatywny wpływ na przyrodę, które w bardzo prędkim tempie ulega degradacji. Bardzo dużo działań wykonywanych przez ludzi, które dla ich są czymś zwykłym oraz normalnym nie wpływa dobrze na środowisko i jego funkcjonowanie.

Dbanie o przyrodę

Ze względu na spory procent zanieczyszczenia środowiska w środkach masowego przekazu można zaobserwować coraz bardziej rozpowszechnianie akcje informacyjne i uświadamiające ludzi w związku z sytuacją oraz kondycją, w jakiej przebywa planeta, na której żyjemy. Przez to jednostki posiadająą bardzo dużą świadomość własnych działań i starają się jak mogą, by poprawić swoje działania tak, by korzystnie wpływały na środowisko lub przynajmniej bardziej mu nie szkodziły. Jednym ze sposobów troszczenia się o przyrodę jest segregacja odpadów, która od pewnego czasu jest powszechnie wprowadzana zarówno w miastach jak i na wsiach. Jest to jeden z pozytywnych kroków edukujący jednostki w związku z dbaniem o przyrodę.
złom
Autor: Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzedaż auta na złom (złomujemy samochody w Wielkopolsce)

Jest jeszcze jeden dość trudny problem wiążący się z dbaniem o środowisko a mianowicie wydzielanie spalin przez auta. Współcześnie na ulicach zaobserwować można zwiększony ruch samochodowy. Bardzo dużo ludzi nabywa pojazdy i nie zawsze są to auta, które dzięki rozwojowi technicznemu wydzielają o wiele mniej spalin niż samochody starsze. Bardzo duża liczba osób, która chciałaby posiadać własne auto – Taxi Merc – musi ze względów ekonomicznych kupić stary pojazd i niestety z tego samego względu musi nim przemieszczać się przez długi czas najczęściej aż do chwili, kiedy nie będzie w stanie go już naprawić. Więcej tu

Na pozbycie się takiego samochodu, aby nie stał, nie niszczał oraz nie wpływał nieprzychylnie na przyrodę jest tylko jedna rada a mianowicie sprzedanie go na złom. Aby taki złom znaleźć rezydując w Gdyni, Katowicach czy Krakowie wystarczy napisać w Internecie stosownie frazy auto złom Gdynia, auto złom Katowice albo auto złom Kraków i ukaże się spora lista miejsc gdzie takie auto można zezłomować. Za pomocą tych samych haseł, czyli auto złom Gdynia, auto złom Katowice lub auto złom Kraków miejsce kasacji samochodu można znaleźć także w lokalnej gazecie.