meneger

Certyfikat prince2 będzie idealny jeśli pracujesz jako kierownik projektów

Jeśli pracujesz w dużej korporacji i chcesz się wspinać najwyżej po szczeblach kariery, wówczas bez wątpienia powinna zaciekawić Cię możliwość wyrobienia certyfikatu Prince2. Ten uznawany na całym świecie certyfikat można zadawać już od 1989 roku. Został on wtedy opracowany przez organizację Central Computer and Telecommunications Academy, która następnie przemieniła się w Office of Government Commerce. Certyfikat prince2 będzie idealny właśnie dla Ciebie jeśli działasz jako kierownik projektów.

menedżer
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jesteś managerem, wtedy także niewątpliwie powinieneś przemyśleć możliwość wyrobienia takiego certyfikatu. Możesz także wziąć to pod uwagę jeżeli szukasz pracy w charakterze kierownika. Dużo projektów, szczególnie państwowych poszukując pracowników wyższego szczebla, niewątpliwie niejednokrotnie wymaga legitymowania się certyfikatem Prince2. Dzisiaj są dwa rodzaje kwalifikacji Prince2 – Prince2 Foundation oraz Prince2 Practitioner.

Jeśli chcesz mieć pierwszy stopień Prince2, wtedy musisz wyłącznie podejść do egzaminu. Nie musisz ukończyć żadnych praktyk – musisz tylko pozytywnie zdać egzamin. Jeśli Ci się to uda, wówczas możesz już legitymować się certyfikatem Prince2, który jest poważany na całym świecie. Cena takiego egzaminu to współcześnie około tysiąc złotych. kiedy zdecydujesz się na podejście do egzaminu, wtedy musisz naprawdę dobrze się przygotować. Egzamin (zobacz również testy na prawo jazdy) jest bardzo ciężki, dlatego odpowiednie przygotowanie się do niego zajmuje nieraz naprawdę wiele czasu.

zarządzanie projektami
Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim poziomem certyfikatu jest Prince2 Practitioner, który obliguje Cię do prowadzenia kursów z zakresu Prince2. Koszt przystąpienia do takiego egzaminu to mniej więcej dwa tysiące złotych i jest on na pewno o wiele cięższy niż certyfikat (green belt lean six sigma) Foundation. Żeby otrzymać więcej wiadomości na temat kursów Prince2, wystarczy na pewno poszukać nieco w internecie. Jeżeli wrzucisz w wyszukiwarkę internetową hasło „Prince2 egzamin”, bez wątpliwości uzyskasz mnóstwo informacji. To rewelacyjny sposób, aby dowiedzieć się wszystkiego, co tylko jest Ci potrzebne. Kiedy zdecydujesz się podchodzić do egzaminu, wtedy będziemy za Ciebie bardzo ściskać kciuki.