ozdoba choinkowa

Co kupują Polacy pod choinkę?

Świąteczne koszty dobrze jest zaplanować należycie wcześnie. Dla wielu ludzi gorączka bożonarodzeniowych zakupów już się rozpoczęła. Co Polacy zazwyczaj nabywają na Gwiazdkę? Chociaż najczęściej pierwsze bożonarodzeniowe gadżety pojawiały się w sklepach po Święcie Zmarłych, to tym razem już na początku października dało się zauważyć liczne objawy Gwiazdki. Jeżeli właśnie szukacie pomysłu na upominek pod choinkę, przypominamy najpopularniejsze świąteczne podarunki.

świąteczna choinka
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Perfumy, a więc praktyczny podarek. Statystyki dowiodły, iż 48 proc. ankietowanych w większości wypadków nabywa dla bliskich kosmetyki. Sklepy oferują wiele kompletów dla kobiet i mężczyzn, co zdaje się świetnym rozwiązaniem dla wielu Polaków.

Czy jesteś zdania opisywany wątek jest niesamowicie interesujący? Jeśli tak uważasz, to kliknij na pełny raport (http://sandwichserwis.pl/) – w tamtym miejscu znajdziesz podobnie absorbujące dane.

Z pewnością jest to praktyczny podarunek. Warto jednakże pamiętać o gustach osób, którym zamyślamy podarować upominek – więcej -. Telefony komórkowe, koszule, szaliki, skarpetki rządzą wśród paczek ukrytych pod choinką. Aż 31 proc. ankietowanych orzekło, że najczęściej kupuje bliskim odzież.

To praktyczny podarunek, jednakże czasem okazuje się, iż jest nieudany, bo niewielu pragnie dostać po raz następny krawat lub ciepłe skarpetki. Coraz to popularniejszym podarunkiem staje się książka. Acz Polacy nieczęsto czytają, to bardzo entuzjastycznie wybierają na podarunki rozmaite publikacje. W 2012 roku 29. proc badanych zadeklarowało nabycie książki dla najbliższej osoby. Zazwyczaj rodacy sięgają po książki przygodowe. Dla młodzieńców popularnymi podarunkami są rollerblade, gry komputerowe, komputery, scott rowery – mamy duże pole do popisu. Pieniądze – sprawdzony upominek? Okazuje się, że dla wielu osób wciąż bardzo dobrym upominkiem są pieniądze.

To niezła opcja dla tych, którzy nie mają wolnego czasu na sprawunki, a przy tym wolą ustrzec się zawodu osoby, której dają podarunek. Jeśli bliska nam osoba posiada konkretne zamiłowanie (dla przykładu wędkarstwo), sprawę mamy uproszczoną. Wielu rodaków kupuje bliskim akcesoria, takie jak pokrowce na tablety albo termosy. Nierzadko są to rzeczy, których ktoś nie sam nie zamierza zakupić, ale uraduje się na ich widok – liczy się gest. Przy poszukiwaniu gadżetu warto pamiętać o zamiłowaniach osoby, której pragniemy dać prezent.