Co mogłoby nam mówić o istotnych sprawach?

Od mnóstwa lat na całym świecie, niezwykle popularne są niewielkie notesiki, w których wszystkie kartki posiadają z jednej strony cieniutką powłokę kleju. Moglibyśmy na nich pisać różnego typu pilne sprawy, które musimy załatwić w niedługim czasie.
Jeśli tylko będziemy mieli na to chęć, przeróżne kolory tych karteczek też mogą mieć nadane przez nas znaczenie.

wielokolorowe notesiki

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu te o kolorze czerwonym mogą mówić, że taka informacja jest niezwykle ważna. Już od dawna tego typu wielokolorowe notesiki uratowały wiele osób przed zapomnieniem o jakieś ważnej dacie. Dzięki wspomnianej wyżej warstwie kleju, możemy tego typu karteczki przyklejać praktycznie wszędzie. Na biurku, na lodówce czy też regale. Co poniektóre osoby przyklejają je także na wejściach, żeby nie zapomnieć o czymś na chwilę przed wyjściem. Osoby, dla których poza użytecznością takich kartek istotna jest również ich forma, mogłyby być mile zdziwione tym, że kolorowe notesy mogłyby być oferowane w praktycznie każdym kształcie: domku czy serca.
Ich rozmiar jest naturalnie uzależniony od danego kształtu, jednak zazwyczaj jest to około 10×8 lub 8×6 cm. gramatura (zobacz korepetycje z chemii) papieru to ok. 200 g/m2. Tego typu wielokolorowe notesiki oferowane są w kompletach po 48 kartek. Te z kolei mogą mieć nie tylko odcień biały, lecz także niebieski czy żółty. Popularne są także ostatnio niezwykle jaskrawe odcienie.

Kolejne karteczki mogą mieć również przeróżne wzroki, jakie w dodatkowy sposób ozdabiają płaszczyznę papieru. Takie notesiki są bardzo znane oraz pożyteczne, dlatego też są chętnie używane nie tylko przez osoby dorosłe, lecz i dzieci.