Czy faktycznie warto zostać tłumaczem języków obcych?

Na wstępie napiszę, że osobiście jestem tłumaczem – języka angielskiego. Uważam, że chociaż naturalnie są bardziej interesujące zawody, to jednak jakby nie patrzeć mogłem trafić dużo gorzej. Trzeba zwrócić uwagę, iż jeśli możemy robić na co dzień to co kochamy, to niejako automatycznie stajemy się szczęśliwsi. A w sumie kocham jęz. angielski, bardzo dużą frajdę sprawiają mi najróżniejsze zmagania z tym jakże popularnym językiem. I wcale nie jest powiedziane, że zawód tłumacza językowy jest przeraźliwie nudny.

W moim przypadku w żadnym razie nie ma mowy o nudzie. Chociaż prawda jest taka, że wychodzę do ludzi, a więc generalnie nie wykonuję tłumaczeń wyłącznie u siebie w domu. Bardzo często sytuacja jest taka, iż tłumacz pracuje wyłącznie w domu, więc po jakimś czasie może trochę się nudzić, czuć się nieodpowiednio. Jednakowoż i tak bez wątpienia warto wykonywać – oczywiście jeśli masz wskazane uprawnienia pracownicze, a jeszcze na dodatek biegle znasz angielszczyznę. Pamiętaj o tym.

słownik

Autor: Sharon Mollerus
Źródło: http://www.flickr.com

Nigdy nie możesz rozumować, że mocno przeciętne tłumaczenia są w porządku: jeśli w istocie znasz jęz. angielski, a na dodatek nie jesteś leniem, masz spore szanse na sukces. Trudno miewać co do tego jakiekolwiek wątpliwości. Sam w ostatnim czasie tłumaczę, ale również piszę artykuły po angielsku – sądzę, że to niezły pieniądz. Trzeba również dodać, że tłumacze są z reguły niezależnymi osobami. Choć całkowita niezależność nie jest czymś realnym, to tak naprawdę i tak możemy żyć w większej swobodzie.

Czy podoba Ci się kompleksowa informacja (http://www.textura.net.pl/srutowanie-nawierzchni-drogowej) w naszym artykule? Masz chęć na więcej? W takim razie namawiamy Cię do sprawdzenia naszej innej witryny.

Znam jakiś czas temu tłumacza, który przebywa sobie w egzotycznej Tajlandii.

Chociaż siedząc w Polsce zarabiałby sporo więcej, to tak czy siak może zarobić niemałe pieniądze (sprawdź ceny). Tajlandia to raj – zwłaszcza dla takich osób, które w umiejętny sposób są w stanie podejść do zarabiania drogą internetową. Tak naprawdę mógłbym teraz podać o wiele więcej atutów bycia tłumaczem. Trudno myśleć, iż porządny tłumacz, a więc ten, który odpowiednio podchodzi do swojego zawodu, będzie zbytnio uskarżał się na swój los. Takie są fakty. W takim razie: chcesz być tłumaczem? W żadnym razie nie odradzam. Jednakże nie chcę też namawiać, bo to powinna być wyłącznie Twoja osobista decyzja.