Czy opłaca się dziś podsiadać dyplom z wyższej uczelni?

W Polsce mamy teraz wielu młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie czyta się, że w naszej ojczyźnie mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w pozostałych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – prawdziwa sytuacja jest nieco przesadzona. U nas obecnie jest około trzydzieści dziewięć procent osób z wyższym wykształceniem. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych państwach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce również dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż robotników fizycznych.

Każda nasza witryna (https://www.pademeble.pl/81-meble-do-przedpokoju) zawiera wyłącznie najciekawsze dane, które zostaną Ci w głowie na długi czas, więc śmiało kliknij także tutaj.

W naszym kraju często człowiek z dyplomem wyższej uczelni ma o wiele mniejsze możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy, niż pracownik fizyczny. Najgorzej jest wśród absolwentów studiów humanistycznych. Na bezrobociu jest wielu filologów, historyków, socjologów. Jeśli już uda im się dostać pracę, nierzadko jest to zajęcie nieopłacalne, nierzadko absolutnie niezwiązana z wyuczonym zawodem.

Więcej na

Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w innych branżach tego rodzaju, gdzie nie można wykorzystać nabytej podczas studiów wiedzy. W takiej sytuacji bardzo trudno wykonywanie zawodu na najwyższym poziomie. Osoby w takich sytuacjach z reguły nie lubią swojej pracy.

nauka

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wyszukać w internecie frazę “praca spawacz” i porównać jakie są wynagrodzenia w w takiej pracy. Spawanie jest zwykle ciężką pracą, wymagającą wiele cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. Podczas spawania zwykle daje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między spawanymi elementami. Proces ten wymaga szerokiej wiedzy z dziedziny materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości rozmaitych substancji. Jest wiele , w których można nauczyć się spawania.

Nie masz pewności co do tego tematu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły zbiornik kwasoodporny przedstawione właśnie tu. Wszystko było dogłębnie wyjaśnione.

Można pomyśleć nad zrobieniem tego typu kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrą pracę. Ludzi posiadających konkretny fach w ręku permanentnie brakuje na rynku pracy.