Czy powinniśmy korzystać z naklejek w temacie aranżacji wnętrz? Jeśli tak, to o czym pamiętać?

Coraz bardziej popularne w projektowaniu wnętrz są naklejki. Jak kupić odpowiednie? Na pewno poszczególne wzory są właściwe do konkretnych miejsc. I na przykład naklejki z roślinnymi wzorami są bardzo dobre do wnętrz tradycyjnych oraz pokojów dla dzieci. Natomiast naklejki, które naśladują takie przedmioty, jak lustra lub zegary będą najlepsze do nowoczesnych wnętrz. Co jeszcze trzeba wiedzieć w tym temacie? W sklepach można kupić różnorodne naklejki – nieskomplikowane, jak i naklejki z dużą liczbą precyzyjnych detali.

wnętrze pokoju

Autor: hiroo yamagata
Źródło: http://www.flickr.com
Wzory można dostać w wielu kolorach, mogą być ozdabiane charakterystycznymi deseniami, jak kwiatki, paski czy jedzenie. Te ostatnie są świetne, jako naklejki do kuchni. Najbardziej popularne wzory naklejek, to na pewno rośliny i zwierzęta. Naklejki, jakie przedstawiają florę oraz faunę bardzo będą najlepsze do tradycyjnych wnętrz, choć idealnie też sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Inne bardzo modne wzory to na pewno przedmioty codziennego użytku. Są to więc wspomniane wcześniej, takie wzory, jak lustra oraz zegary, lecz także rowery lub samochody – .

Każda z takich naklejek będzie niezwykle dobrze pasować do nowoczesnych pomieszczeń. Bardzo sprawdzają się też ludzkie postaci, co oznacza, że ozdobą może być nasz ulubiony artysta. Możemy kupić naklejki (serwis RATHGEBER wejdź przejdź do nas po linku), jakie tworzą wypukłe wzory imitujące płaskorzeźby. Tego typu naklejki zrobione są z prasowanej fizeliny. Posiadają neutralny beżowy kolor, dobre są więc najbardziej do malowania. To sprawia, że możemy przypasować je perfekcyjnie do wystroju wnętrza, zaś do wyboru są motywy roślinne, geometryczne wzory i inne. Niestety, tego typu modele są duże, lecz również drogie. Bardzo prosto przykleimy naklejki welurowe, są one przyjemne w dotyku.

Na spodniej stronie wzoru znajdziemy klej, to dzięki niemu prędko umieścimy naklejkę w wybranym miejscu . Bez problemów ją odkleimy, kiedy dane miejsce nam się znudzi i będziemy chcieli umieścić ją w innej lokalizacji. To faktycznie najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort i możliwość zmiany wystroju. Jeśli nie chcemy aranżować mieszkania raz co kilka lat, a preferujemy to robić częściej, to tego rodzaju naklejki będą faktycznie idealnym rozwiązaniem, np. jako naklejki do sypialni. Dzięki temu urządzimy mieszkanie jak tylko pragniemy i to za każdym razem.