Czy reklama LED to odpowiedni pomysł, aby promować markę?

W gąszczu i natłoku przeróżnych reklam dotarcie do klientów zaczyna być coraz cięższe. Ludzie są atakowani reklamą ze wszystkich stron. Telewizja, prasa i radio bez przerwy reklamują najróżniejsze produkty, wszystkie sklepowe szyldy też są przecież jakąś reklamą, a nawet wizyta w restauracji z rodziną przeważnie również spowoduje oglądnięcie kilku reklam. Do często wykorzystywanych przez najróżniejsze agencje reklamowe są duże billboardy zlokalizowane przy większych arteriach komunikacyjnych i wszędzie tam, gdzie może przebywać dużo ludzi.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz w reklamowy rynek od pewnego czasu weszła zaawansowana technika i ktoś wymyślił ekrany LED, co w ogromny stopniu zrewolucjonizowało rynek reklamy zewnętrznej, w szczególności w dużych miastach.

telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie tych ekranów jest bardzo proste. Taki ekran to przeważnie tablica billboardy kraków z ogromną ilością malutkich, świecących diod, które odpowiednio sterowane mogą wyświetlać obraz w kolorze. Do samego sterowania tablicami stosuje się specjalne programy, tak więc przygotowanie spotu reklamowego przez doświadczonego pracownika nie będzie trwało długo. Reklama na ekranach LED (w tym linku więcej: ) w porównaniu z normalnymi billboardami posiada spore zalety. Na statycznej reklamie zmiana reklamy jest uciążliwa.

Należy wynająć osobę aby przykleić nowy plakat, co trochę czasu zajmuje i wymaga przeważnie podjechania na miejsce. Tak więc krótkie emisje reklamy na billboardach zbyt opłacalne nie są, z tego też powodu tego typu kampanie są prowadzone w dłuższym okresie czasu. Jeśli chodzi o reklamę na panelach LED w ciągu sekundy można zamienić wyświetlany spot, dzięki czemu w ciągu jednej godziny można prowadzić kilkadziesiąt reklamowych kampanii dla przeróżnych firm. Do tego wszystkiego zaawansowane oprogramowanie powoduje, że osoby z dużym doświadczeniem mogą wytworzyć rzeczywiście interesujące i przyciągające oko filmiki reklamowe, i często można takie reklamy zobaczyć w wielu miejscach.

Jeśli więc ktoś na wakacyjnej wycieczce zobaczy w centrum telebim w Otwocku (zobacz propozycje w Otwocku i innych miejscowościach: ), to może przystanąć i chwilę oglądnąć wyświetlane na nim filmiki reklamowe. Jeżeli będzie miał trochę szczęścia, to może uda mu się oglądnąć prawdziwy przebój reklamowy.