Czy w Żywcu powstanie Specjalna Strefa Ekonomiczna?

Wszyscy możemy zauważyć trudną sytuację na rynku pracy. Niestety, w chwili obecnej jedynie wybrane mogą pochwalić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wiadomości pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu powinna powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić kolejne miejsca pracy? Zdania radnych są podzielone. Jedni uważają, że same koszty przygotowania terenu są wysokie,| a co istotne nie dają gwarancji sukcesu. Przykładem jest ościenna gmina, która mimo wielkich ambicji zwerbowała tylko jednego inwestora. Druga grupa posiada inne stanowisko. Uważają , że strefa jest potrzebna i jeżeli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie przekona się czy „było warto”. Trzeba próbować wszystkiego, aby walczyć z bezrobociem i to jest ich zasada.
To dopiero projekty, a jak się wygląda stan rzeczy na rynku pracy w Żywcu?.
Patrz tu
Żywiec, z przyczyny swego wyjątkowego miejsca na mapie to dobrze rozwinięta turystyka, gastronomia ( gastrocentrum grill elektryczny gastronomiczny ) oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele i domy wczasowe bez przerwy poszukują kreatywnych osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem poświęcą się obowiązkom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

Zdjęcie w technice rybie oko

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Cały czas w Żywcu poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi, handlowcy, czy osoby związane z pracami budowlanymi. Szczególnie, że za chwilę nadejdzie sezon wiosenno-letni, a razem z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe.

Jeżeli istnieją jakieś nurtujące Cię pytania na omawiany wątek, to kliknij na oryginalne www, ono z pewnością Cię zaciekawi.

To kusząca opcja, zwykle dla ludzi, którzy nie posiadają stałej pracy.
Czytaj więcej na

Dobrą stroną prac sezonowych jest to, iż zatrudniającym nie zależy jedynie na dyplomach, co na zaangażowaniu a także chęci rozwoju własnych doświadczeń. Dzięki takiemu podejściu powierzone czynności mogą być realizowane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Które jeszcze profesje są mile widziane na obszarze miasta? Zdecydujmy się by przejrzeć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, np.: oferty pracy Żywiec – a być może napotkamy na satysfakcjonującą nas pracę.
Ciąg dalszy