Czy warto kupić markowe opony?

Zakup kompletu opon zimowych i letnich to niemały wydatek. Sklepy oferują wiele promocji, pojawia się też dużo nowych marek. Czy rzeczywiście warto oszczędzać na oponach?

Dobre opony zapewniają bezpieczeństwo. Najlepsze opony zimowe to odporność na temperatury i przede wszystkim dobra przyczepność. Właściciele samochodów wybierając ogumienie, stają przed dylematem, ile powinni zapłacić. Wygrywa po prostu zasada zdrowego rozsądku, dlatego że nie należy przesadzać. Oto wskazówki, mogące pomóc końcową decyzję. Zobacz złomowanie pojazdów krosno.

Wybór opon

Ford Ka jako przykładowy samochód marki Ford

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór zimowych opon należy dobrze przemyśleć. Opony Kleber i pozostałe znane marki można łatwo znaleźć w internecie.

Hej, sprawdź to festool cennik, jeśli jeszcze nie wiesz o tej niesamowitej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Najpierw trzeba poznać własne oczekiwania co do opon, wybrać odpowiedni wymiar. Wielkość silnika pełni tutaj ważną funkcję. Samochody o dużej mocy potrzebują markowych opon. Kluczowy jest wybór opon do stylu jazdy. Kierowcy, którzy wolą jeździć agresywnie nie poczują zadowolenia, instalując ogumienie do ekonomicznego poruszania się. Zobacz auto złom Lublin.

Koszty opon wahają się nawet do 100 – 300 zł za sztukę. Takie rozbieżności to głównie jakość, nie tylko nazwa. Wiadomo, że nowoczesne mieszanki gumy i wyjątkowe bieżniki zarezerwowane są dla opon z wyższej półki.

Drogie opony

Moc i klasa pojazdu są najważniejsze. Kosztowne opony Yokohama za całą pewnością powinni wybrać kierowcy mocnych samochodów. Jeśli auto ma za sobą sporo kilometrów, cały czas jest w drodze, też należą mu się droższe ogumienie.

skup aut uszkodzonych Warszawa

Autor: SMADE MediaCompany – MediaGalleria
Źródło: http://www.flickr.com

Im droższy samochód, tym droższe opony. Nie trzeba zakładać prostych i tanich, jeżdżąc autem średniej klasy uzbrojonym w felgi aluminiowe. Drogie opony zostały wykreowane dla kierowców ceniących jakość i nowe technologie. Nowe ceny – złomowanie pojazdów nowy sącz.

Tanie opony

Nieistotne, czy to opony (opony terenowe 13) Continental czy też opony opony Hankook – jeśli są dopasowane, bez względu na cenę będą spełniały swoją rolę. Ci, którzy przemieszczają się przede wszystkim w obrębie miast autami o małej mocy, nie muszą wydawać dużo na opony. Jednak, jak wiadomo, lepsza jakość nie jest szkodliwa – odwrotnie nie zawsze się sprawdza.