hackathon

Czym jest hackathon, czego on dotyczy i jak długi czas trwa takie wydarzenie?

Czy też pamiętasz w jaki sposób wszelkie wielkie firmy szukają najlepszych pracowników? Oczywiście posiadają one swoje bazy potencjalnych kandydatów z uwzględnieniem przykładowo umiejętności, jednak jak można by w praktyce sprawdzić szybkość oraz właściwość pracy np. programisty?

sklepy
Autor: Jiří Beroušek
Źródło: http://www.flickr.com
hackathon
Autor: Sits
Źródło: Sits
Okazuje się, iż można to zrobić w tzw. szybkim konkursie, w czasie którego grupa specjalistów posiada do wykonania pewne zadanie.

Czy masz ochotę poznać bardziej temat opisany w tym tekście? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem kolejne interesujące treści.

Oceniane są wyłącznie te prace, które będą wykonane w czasie takiego zdarzenia. A jak się ono nazywa? To hackathon, zatem zdarzenie, podczas jakiego również programiści oraz pełnomocnicy różnych pokrewnych współpracujących z nimi fachów, np. rysowników komputerowych podczas trwającego kilka dni lub parę godzin konkursu muszą uporać się z określonym problemem. Warto podkreślić, iż turnieje takowe okazują się być przeprowadzane poprzez najznamienitsze zagraniczne firmy nie wyłącznie z branży komputerowej, ale także samochodowej. Można namyślać się, co ma zrobić programista przy aucie, wszakże należałoby nadmienić, że np.

Jeżeli prezentowany artykuł jest według Ciebie ekscytujący, ta oferta na pewno również będzie warta Twojego zainteresowania, bo znajdziesz tam inne tego typu wiadomości.

w nowoczesnych samochodach deska rozdzielcza to już nie wyznacznik z fizycznym wskaźnikiem przykładowo szybkości, ale barwny ekran LCD, jaki wskazuje wybrane wyniki.

Zależnie od rodzaju konkretnego zdarzenia, może ono tyczyć się tylko jednej wybranej i powiązanej z projektowaniem dziedziny lub w zadaniach ogólnych, bez precyzyjnie wybranej specyfiki.

Jak łatwo jest się domyśleć, tego typu określenie hackathon jest połączeniem dwu anglojęzycznych wyrazów: hacking i maraton. Zostało ono pierwotnie wykorzystane w latach 90-tych XX wieku. Najlepsi uczestnicy dostają zazwyczaj wyróżnienia pieniężne.