Czym trudnią się tzw. kierownicy produkcji?

Kierownicy produkcji są to jedni z najważniejszych osób właściwie w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Obowiązkiem kierownika produkcji jest głównie zarządzanie produkcyjnymi procesami, a także dozór nad pracą podwładnych.

kariera

Źródło: pixabay

Karty kredytowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
To od operatywności i kompetencji kierownika produkcji w ogromnej mierze będzie zależeć czy to, konkretne przedsiębiorstwo odniesie sukces. Jakie więc kompetencje oraz wykształcenie powinien mieć kierownik produkcji? Gros chlebodawców będzie wymagać na pewno wykształcenia wyższego, (przeważnie technicznego, dla przykładu inżynieria produkcji). Ewentualny pracownik musi mieć jakiekolwiek doświadczenie na stanowisku, gdzie kieruje się wytwórczością. Powinien także mieć pojęcie, w jaki sposób przebiega proces wytwórczy krok po kroku. Musi znakomicie znać standardy zarządzania jakością. Dość pożądana jest także znajomość obcych języków, szczególnie niemieckiego i angielskiego. Osoba, jaka jest zdecydowana pracować na owym stanowisku, musi być dość wytrzymała na stres.

To użyteczne omówienie (http://incube.pl/) z pewnością okaże się dla Ciebie ciekawe, gdyż odnajdziesz tam wiadomości podobne do takich, które czytasz tutaj.

Dodatkowo musi być nastawiona na konieczność stałego szkolenia się. Dobry kierownik produkcji jest zasadniczy, lecz także umie słuchać własnego teamu.To właśnie od kierownika produkcji i jego zaangażowania, kompetencji, tzw. umiejętności miękkich będzie zależeć sukces przedsiębiorstwa. Jest to fach bardzo pożądany, również ze względu na całkiem wysokie płace. Zarobki takiego eksperta obecnie wahają się w granicach od pięciu do paręnastu tysięcy złotych.

Do tego dochodzą często też różne inne zyski, dla przykładu służbowy notebook, telefon komórkowy, pakiet sportowy, a zdarza się czasami, że i nawet służbowy samochód.