sitodruk

Czym wyróżnia się sitodruk?

Sitodruk jest najstarszą techniką odwzorowywania druku. Wziął się z dawnych czasów, kiedy to Chińczycy dekorowali powyższą metodą przeróżne materiały. Dzisiaj jest to jedna z powszechniejszych technologii, która odnalazła szerokie zastosowanie dzięki wielu plusom, jakie ma. Czym w takim razie wyróżnia się sitodruk?

sitodruk
Źródło: flickr.com

Nade wszystko sitodruk polega na ręcznym albo mechanicznym przeciskaniu farby przy pomocy stosownego sprzętu przez formę drukarską. Sitodruk (sitodruk Szczecin) jest stosowany na dowolnych podłożach drukarskich. Dotyczy to nie tylko materiału, ale także wybranego kształtu oraz faktury tworzywa. Bez problemu zadrukujemy folię czy tkaniny osiągając świetny rezultat.

sitodruk
Źródło: flickr.com

Bezsprzecznym pozytywem charakteryzowanej techniki jest sporządzanie wydruku odpornego na niesprzyjające warunki pogodowe, np. na deszcz. Do tego ma dużą odporność mechaniczną – trudno go zniszczyć.Z tej racji nie trzeba zabezpieczać go w żaden dodatkowy sposób. Co więcej, farba wykorzystywana do sitodruku może być kryjąca bądź częściowo kryjąca. Znaczy to, że wydruki powstałe dzięki tej metodzie są naprawdę pełne kolorów i nadzwyczaj intensywne. Efekty można porównać do zastosowania farb olejnych. Nie należy obawiać się ścierania farb.

Nie zwlekaj – najnowszy materiał (https://ambroexpress.pl/) już jest na naszej witrynie. Kliknij w poniższy link i tam odkryjesz wiele uzupełniających informacji na temat naszego interesującego wątku.

Sitodruk zapewnia sporządzenie najlepszych projektów w wyrazistych barwach. Ale to jeszcze nie koniec. Sitodruk proponuje bogatą różnorodność farb. W zależności od wymogów klienta można zastosować np. farby metaliczne, fluorescencyjne czy brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać projekt, z którego będziemy faktycznie zadowoleni (nowoczesne maszyny do sitodruku).

Sitodruk wykorzystywany jest m.in. do wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych na potrzeby firm, wizytówek, plakatów, jak również odzieży. Szczególnie powszechne są wydruki na t-shirtach, które mogą stanowić świetny prezent dla bliskiej nam osoby. Konieczna jest tylko fachowa maszyna do koszulek, którą bez trudności znajdziemy w dobrych drukarniach. Warto jest starannie się rozejrzeć, aby otrzymać naprawdę pierwszorzędnej jakości sitodruk. Maszyny używane niejednokrotnie można zakupić do samodzielnego użytku, ale do pojedynczych wydruków lepiej jest po prostu złożyć zlecenie w odpowiedniej firmie i być zadowolonym z końcowych efektów – czytaj więcej o używanych maszynach do sitodruku.