Dbajmy o sporo wyższą wydajność w naszych firmach!

Polacy to naród, który niewątpliwie ma wielkie pragnienia – chcielibyśmy nareszcie żyć w tym państwie, gdzie będziemy mieli okazję zarabiać godne pieniądze. Niewątpliwie marzymy również o tym, aby polska gospodarka, ale również wszelkie urzędy, przykładowo skarbówka, charakteryzowały się wysokim poziomem. Dobrze, ale co robić, aby nasza sytuacja dużo szybciej się poprawiała?

Obróbka metalu, blacha

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba stawiać na wyższą wydajność. W żadnym razie czymś w porządku nie jest to by sądzić, że jeżeli nasze firmy są dużo mniej wydajne, niż w szczególności te niemieckie, to najzwyczajniej w świecie dościgniemy ich w poziomie rozwoju gospodarczego. Cudów nie ma! Na całe szczęście twierdzenie, iż krajowe firmy nie grzeszą wcale wydajnością jest bez sensu. Owszem, jest sporo do zrobienia, ale w żadnym razie nie można od razu zakładać najczarniejszego scenariusza. Bo gdyby faktycznie tak miało być, wielkie zagraniczne firmy nie inwestowałyby w polskich miastach dziesiątek miliardów złotych.

Vanel - producent sprężyn

Źródło: http://www.vanel.com

Pewnie niektórzy napiszą o tym, iż przede wszystkim inwestuje się u nas z tego powodu, że najzwyczajniej naszym ogromnym atutem, kartą przetargową, są słabe wypłaty i znaczące zwroty podatków – w zasadzie wielkie przedsiębiorstwa nie mają w naszym kraju źle. Jednakże w żadnym wypadku nie uważajmy, iż wyłącznie o to w tym wszystkim się rozchodzi. Naprawdę nie jest tak źle! Np. polskie sprężyny (czytaj tu) są bardzo dobre pod względem jakości, w istocie są stosunkowo tanie w produkcji, a do tego każdego dnia polscy pracownicy są w stanie wyprodukować bardzo wiele sprężyn.

Zaintrygowały Cię wiadomości podane w tym tekście? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.workservice.pl/) masz możliwość przenieść się do bardziej precyzyjnych tematów, które ukryte są w linku pod spodem.

Jednak to nadal za mało – w dalszym ciągu musimy zwiększyć wydajność.

Dużo zależy zwłaszcza od poziomu technologicznego w firmy. Są bardzo różne firmy – pewne są bardzo przestarzałe, w sumie trącą PRL-em, lecz na szczęście zwłaszcza w zachodniej części naszego kraju rośnie poziom technologiczny. Nie ma najmniejszego sensu obawiać się, że skoro nasza gospodarka będzie dużo wydajniejsza, to w konsekwencji urośnie stan bezrobocia. Od kilkuset lat ludzie boją się tego, a przecież mega nowoczesna Korea Południowa czy RFN nie są tymi państwami, w których bezrobocie jest ogromne. A więc dbajmy o odpowiednią wydajność, bo tak naprawdę właśnie od niej zależy jakość naszego kraju.