Dlaczego dobrze pić herbatę? Na co pomaga, jakie ma właściwości? Jakie mamy typy herbat?

Herbata jest jednym z ulubionych napojów Polaków. Jeżeli tylko nie słodzimy jej tonami cukru, to ma rewelacyjne właściwości, więc najlepiej może wpływać na nasz organizm.
Polifenole zawarte w herbacie to najlepsze przeciwutleniacze, ponieważ zapobiegają rozwojowi niektórych nowotworów oraz chorób układu krążenia.

herbata w filiżance

Autor: Frank Haferkorn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najbardziej korzystnych źródeł takich związków jest biała herbata. Naukowcy są pewni, że biała herbata właściwości oferuje wyjątkowe rezultaty, picie więc tej herbaty będzie zapobiegać wiotczeniu włókien elastylowych oraz kolagenowych, co sprawia, iż spowolniony będzie proces powstawania zmarszczek. Dużo pomocnych informacji o tym rodzaju herbaty – Tak samo korzystna jest zielona herbata, jaka jest pełna antyoksydantów. Jest naprawdę pomocna na oczy, które są często uszkadzane z powodu stresu oksydacyjnego. Różnorakie badania potwierdziły, iż picie herbaty wpływa najbardziej dobrze na tkanki oka, szczególnie zaś na siatkówkę. Jednak to nie tylko biała oraz zielona herbata mają bardzo dobry wpływ na zdrowie. Zwolennicy czarnej herbaty również cieszyć się mogą z jej dobroczynnego działania. Picie herbaty czarnej zaniża ciśnienie krwi, dodatkowo zmniejsza stężenie hormonów stresu w organizmie. Różne badania to potwierdzają. Co ciekawe, wbrew powszechnej wiedzy, herbata zawiera duże ilości kofeiny, choć tego rodzaju kofeina nazywana jest teiną, lecz chemicznie to identyczna substancja. Badania potwierdzają, iż połączenie kofeiny i innych związków, jakie znajdują się w herbacie (nowy serwis i nowe herbaty) zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2.

herbata czerwona

Źródło: pixabay.com

Zielona herbata jest bardzo korzystna dla serca.

Nie chcesz zakończyć intrygującego zagadnienia na tym wpisie? Więc namawiamy do kolejnych – kliknij w źródło nagrzewnica powietrza i wejdź na analogiczną stronę.

Jak jednak pragniemy, ażeby znajdujące się w niej związki faktycznie działały, to najbardziej korzystnie obniżyć spożycie mleka i całkowicie zrezygnować z bawarki. Występująca w mleku kazeina może osłabić działanie dobroczynnych związków, jakie zawarte są w herbacie. Dosyć pomocna jest też herbata z nagietka Kilka niezbędnych informacji. Jest zwłaszcza pomocna, aby zmniejszyć dolegliwości miesiączkowe. Nagietek lekarski działa rozkurczowo, więc łagodzi bóle menstruacyjne. Tego rodzaju herbatę możemy wypijać trzy do czterech razy dziennie na parę dni przed pojawieniem się okresu. Istnieje jeszcze wiele innych herbat, a każda z nich ma właściwości, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, jednak jeżeli zastosujemy się do tych rad można być pewnym wspaniałych zdrowotnych efektów.