Dlaczego powinniśmy inwestować w chromowane części auta?

Znacznie częściej zastanawiamy się nad wybraniem dodatkowych elementów wyposażenia naszego pojazdu. Elementy takie jak nakładki na progi albo relingi dachowe są oczywiście wyposażeniem opcjonalnym, aczkolwiek czasami mogą okazać się niezwykle przydatne. Z jakich powodów? Należy pomyśleć nad tym na przykładzie niezwykle modnych na naszych pojazdach relingów dachowych.

Belki dachoweModa na belki dachowe niewątpliwie przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Wielkie dachy w vanach bardzo często urozmaicane były gumowymi elementami, które pozwalają na transportowanie większych ładunków swobodnie na dachach. Dzięki gumowym zabezpieczeniom znacznie zmalało ryzyko zniszczenia lakieru.Jak się jednak okazuje, belki dachowe mogą spełniać także wiele dodatkowych zadań, nie tylko użytkowych, ale również ozdobnych. Osoby, które myślą o zakupie samochodu z relingami twierdzą, że niezwykle często kierują się w ogromnym stopniu zdecydowanie atrakcyjniejszym wyglądem samochodu. W sytuacji kupna samochodów używanych, kiedy to kwesta techniczna przede wszystkim ma dla nas najważniejsze znacznie, nie myślimy wówczas o dodatkach.

Wybierz nakładki na drzwi
Należy pomyśleć nad tym, czy montowanie nakładek na drzwi opłaca się nam. Jeśli jest to element, na jakim szczególnie nam zależy, to z całą pewnością możemy sobie pozwolić na takie urozmaicenie.

Autor: Citroen

Musimy jednak mieć na uwadze kwestie finansowe. Rzecz jasna kwestia cen jest niezwykle urozmaicona, czasami jest to tylko 300 zł, w innym przypadku nawet 1000. Zawsze jednak powinniśmy mieć na uwadze to, żeby zamontować naprawdę dobre jakościowo relingi, które będą nam służyć przez wiele lat, szczególnie jeśli planujemy przewozić na dachu różnorodny ekwipunek, taki jak np. rowery. Zanim będziemy całkowicie pewni co do zamontowania relingów, musimy przekonać się, czy posiadamy pojazd, jaki jest fabrycznie przystosowany do założenia relingów. Jeśli nie, musimy się liczyć ze stosunkowo dużymi kosztami ich zamontowania. Może okazać, że niezbędne okaże się zdjęcie podsufitki i wywiercenie specjalnych otworów w dachu. Oczywiście o wiele łatwiej będzie, jeżeli nasz pojazd posiada fabryczne otwory przeznaczone do montażu relingów albo bazy bagażnika.

Wejdź na ten link i przeczytaj więcej szczegółów w tekście (http://lpsp.pl/zabudowy-pozarnicze/) – tamte porady poszerzą Twą wiedzę na podnoszony w niniejszym wpisie temat.

Dodatkowe informacje -> link