mieszkanie

Dopiero co kupione mieszkanie – nie zawsze wszystko da się załatwić szybko, czasami trzeba się uzbroić w cierpliwość

Jeśli decydujemy się na sprawunek własnego mieszkania, to z niecierpliwością spoglądamy na to, co dzieje się na placu budowy. Każda cegła, każdy kolejny poziom niesamowicie nas cieszy, a jeśli przychodzi do wykańczania wnętrza oraz nie dostrzegamy, co się tam dzieje, zaczynamy się coraz mocniej niecierpliwić. Jednak prawda jest taka, iż nawet wtedy gdy pracownicy oczyszczą już teren budowy, to oraz tak musi jeszcze minąć troszeczkę czasu, zanim będziemy mogli dostać klucze od swojego wymarzonego mieszkania oraz przystąpić do jego wykańczania w taki sposób, jak to sobie zawsze zakładaliśmy.

Wszystko musi się odbywać wytyczonymi etapami

mieszkanie
Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
W momencie kiedy pracownicy odjadą z budowy, deweloper powinien zorganizować dużo dokumentów oraz zezwoleń. Musi spotkać się z wieloma ludźmi, żeby udowodnić im, że wszystko – https://idea-prints.pl/kubki-z-nadrukiem – robił dokładnie tak jak warto, a co się z tym wiąże, iż konkretny budynek zdaje się do zamieszkania i będzie całkowicie bezpieczny. W chwili jeżeli te wszystkie dokumenty będą załatwione, kiedy wszystkie podpisy zostaną złożone, nasza cierpliwość będzie mogła być nagrodzona. Wówczas deweloper skontaktuje się z nami oraz poprosi nas po odbiór kluczy. Mimo wszystko musimy powiedzieć, że odbiór mieszkania od dewelopera także trochę potrwa, bo najpierw będziemy musieli podpisać dużo dokumentów, iż wszystko się zgadza, później będziemy musieli pójść przejrzeć mieszkanie, aby sprawdzić, czy nie posiadamy do niego najmniejszych zastrzeżeń (oferta odbioru mieszkania Jakuba Łygana). Jeżeli to wszystko będzie podpisane i przejrzane, w końcu będziemy mogli zainkasować klucze, a co się z tym łączy, będziemy mogli oficjalnie wprowadzić się do swojego mieszkania.

Wszystkie sprawy prawne muszą być załatwione

mieszkanie
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Całe to działanie jest bardzo ważne ze względów prawnych, chodzi o to, aby deweloper posiadał na piśmie, że nie było najmniejszych sporych uchybień w momencie, kiedy zdawał nam mieszkanie. Pewnie że kiedy w czasie aranżacji wnętrza zauważymy jakieś mniejsze nieprawidłowości, to zawsze możemy je do niego zgłosić, a on w ramach gwarancji dokona ich poprawy, nie mniej warto powiedzieć, że te największe uchybienia zawsze są nagle umieszczane na piśmie.

To tylko właścicielom wydaje się, że długo trwa

Kiedy czekamy na odbiór mieszkania, to zdaje nam się, iż to wszystko trwa niesamowicie długo. Mimo wszystko jak się okazuje, przy ilości dokumentów oraz spraw do sprawdzenia, wszystko to mija dosyć szybko i sprawnie. A musi to być wykonane, by w razie czego nie było żadnych problemów z wykonaniem napraw, które są objęte gwarancją- sprawdź ofertę Pana Jakub Łygan.