Kominek, drewno kominkowe

Drewno do kominków – wszystko co warto o nim wiedzieć

Kominki charakteryzują się dziś dosyć dużym zainteresowaniem i coraz więcej osób decyduje się na ich montowanie w swoim domu. Czemu? Przeważnie przez wzgląd na to, że zapewniają one rzeczywiście atrakcyjną atmosferę, powodują, że wnętrze staje się znacznie przytulniejsze, a czasem są używane także jako podstawa systemu ogrzewania domu.

Kominek, drewno kominkowe
Autor: noguerajef
Źródło: http://www.sxc.hu

Jednakże, mając w planach zamontowanie kominka zasilanego drewnem, należy wiedzieć wszystko na jego temat, by mieć możliwość z niego stosownie korzystać. Co w takim przypadku warto wiedzieć o drewnie kominkowym? Co najważniejsze należy być świadomym tego, jakie jego gatunki są najbardziej najlepsze, jakie mają właściwości oraz jakie są ich koszty. Propozycja w tym względzie jest najczęściej dosyć bogata. Warto też pamiętać o niezbędnych kosztach dostawy drewna, szczególnie jeśli jednorazowo nabywa się go dużą ilość i nie jest się w stanie przewieźć szczap własnoręcznie. Przykładowo, jeżeli chodzi o skład opału Grójec, dosyć często proponowana jest darmowa dostawa do Warszawy, jako że odległość nie jest duża. W sytuacji dłuższych tras, należy wiedzieć jaka jest ustalona cena za jeden kilometr. Dodatkowo, warto jest wziąć pod uwagę, czy drewno jest już przystosowane do spalania.

drewno
Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób oszczędzi się czas oraz energię, zwłaszcza, że nie każda osoba dysponuje miejscem oraz narzędziami potrzebnymi do pocięcia drewna na wygodne elementy. polecane jest więc nabywanie gotowego materiału, jakiego użycie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Drewno – (odsyłam do tego serwisu) do kominka musi być także przechowywane w stosownych warunkach. Absolutnie nie może być mokre, gdyż nie będzie się efektywnie spalało. Kupując je, należy zapytać jak drewno było przechowywane, a później własnoręcznie zatroszczyć się o to, by je chronić przed oddziaływaniem niektórych czynników pogodowych. Wskazane jest w tym celu posiadać niewielką komórkę i to koniecznie suchą. Kominek zasilany drewnem to znakomity element dekoracyjny, należy niemniej pamiętać, że sam zakup drewna powinien być poprzedzony szczegółową analizą najlepszych gatunków i oferowanych cen przez lokalnych sprzedawców. To pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji, dzięki której kominek będzie sprawnie pracował.Sprawdź dalej na