Filologia – kierunek marzeń? Co warto wiedzieć

W ostatniej klasie szkoły średniej, młodzi uczniowie muszą podjąć się wyboru życiowego, jednego z najważniejszych. Wielu z nich decyduje się na rozpoczęcie studiów, niestety często wybór kierunku przyprawia ich o zawrót głowy. Politechnika, Uniwersytet czy może medycyna? W teraźniejszej sytuacji gospodarczej, żaden z fakultetów nie zapewnia nam stu procentowej gwarancji na znalezienie pracy.

A jak jest z filologią? Poznawanie obcego języka to zawsze budujący etap, możemy później trudzić się nauką innych opanowanego języka lub też przygotowywać tłumaczenia farmaceutyczne, dokumentacji notarialne i wiele więcej.

tłumacz

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdy język będzie tak samo pożądany w oczach potencjalnych szefów. Najmodniejszym językiem na świecie jest angielski, stąd też wielu Europejczyków ma go opanowanego w biegłym stopniu. Jednak, skutkuje to dodatkowo do jego większej popularności wśród studentów – a co za tym idzie – do większej konkurencji na rynku pracy. Dlatego najlepszą opcją w tym języku będzie dziedzina translatorska – tłumaczenia farmaceutyczne sporządzać mogą jedynie osoby zaawansowane w tej dziedzinie, również w swoim ojczystym języku.

Kliknij w link i przeloguj się na stronę twórcy. Tam znajdziesz dużo skrupulatnych treści na opracowany tutaj ciekawy temat.

Warto zajrzeć tutaj: Centrum Językowe Krystyna Konsek.Ostatnimi czasy, można dostrzec wzmożone zainteresowanie polskich biznesmenów, firmami wschodnioeuropejskimi. Dlatego też, warto wybrać jakiś ze słowiańskich języków na studia : słoweński, rosyjski, bułgarski – po studiach na danym kierunku, będziemy mieli szanse kooperacji z inwestorami którzy nie znają zbyt wielu języków a muszą dogadać się z kontrahentami ze wschodu.

Zaabsorbowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij zatem tu i zobacz więcej na stronie. Zamieszczone tam materiały też Cię bardzo zaciekawi!

Będziemy zajmować się tłumaczeniem umów, przepisywaniem danych, prowadzeniem konferencji.

Innym dobrym pomysłem, są języki orientalne.

znak apteki

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Są mniej przystępne do poznania, co nierzadko płoszy spore grono uczniów, zmniejszając kontrkandydatów na przyszłym rynku pracy. Chiński, koreański, armeński i wiele wiele innych – jeśli tylko opanujemy je w stopniu zaawansowanym, wiele drzwi stanie dla nas otworem – od firm biznesowych przez tłumaczenia farmaceutyczne po prace w japońskim salonie na peryferiach Poznania – przed nami bardzo wiele opcji. Filologia, chociaż jest dziedziną humanistyczną, umożliwia pracę na wielu polach. Tłumaczenia farmaceutyczne, przepisywanie umów, współpraca z azjatyckimi biznesmenami oraz uczenie w liceum – do tego znacznie więcej możliwości, tylko umysł może nas tutaj ograniczyć.