Gruntowne porządki – co zrobić, by nie były koszmarem? Parę łatwych porad do zastosowania w każdym domu

Większość z nas stara się trzymać porządek raczej na bieżąco. Codziennie usuwamy pojawiające się zanieczyszczenia, myjemy naczynia. Raz w tygodniu wycieramy podłogi, ścieramy kurze, przecieramy podłogę. Raz na jakiś czas, przeważnie przed świętami, należy jednak zrobić generalne porządki. Umyć okna, zajrzeć do od dawna nieotwieranych szafek, wyrzucić zbędne, zalegające rzeczy. Wyprać dywany i zasłony. Dla niejednej osoby takie porządki stanowią wielką bolączkę. W końcu nie każdy przepada za wskazanymi czynnościami.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy uważają, że są one nudne oraz męczące, dlatego chcieliby w kompletnie inny sposób spędzić popołudnie.Na szczęście są metody, jakie pozwolą uczynić generalne porządki chociaż trochę bardziej przyjemnymi. Jakie? Co można zrobić? Dobrze przydzielić przynajmniej te szczególnie nielubiane czynności komuś innemu, profesjonalistom. Istnieją w końcu firmy, jakie proponują wynajem sprzętu sprzątającego za grosze, a chętnym – także pomoc w szorowaniu paneli lub też wypraniu dywanów. W większych miastach, typu Wrocław, Poznań czy Warszawa nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Profesjonaliści przyniosą własne myjki i odkurzacze i za ich pomocą posprzątają wszystko na błysk. Identycznie – także mycie okien można zlecić komuś, kto zajmuje się tym każdego dnia. W ten sposób zostanie nam już dużo mniej do zrobienia.W jaki sposób jeszcze można ułatwić sobie pracę? Rozdzielmy ją na wszystkich domowników! Włączmy w to nawet pociechy.

sprzątanie

Autor: Sjoerd Lammers street photography
Źródło: http://www.flickr.com

Przecież też one mogą przynajmniej odrobinę pomóc, a dodatkowo nawet nieźle się bawić. Dajmy im myjki i odkurzacze i poprośmy, aby posprzątały swoje własne pokoje.https://www.cpsens.pl/ (warte przeczytania)Dzięki temu nam zostanie do zrobienia dużo mniej. Potem w razie konieczności naniesiemy drobne poprawki – i koniec.
I kolejna rzecz – nie odkładajmy porządków na następne dni. Fakt przymusu ich zrobienia będzie nas tylko stresował i irytował. A po co, przecież możemy to już mieć z głowy? Już dziś w związku z powyższym zadzwońmy i zamówmy wynajem sprzętu, a jutro ekspresowo zabierajmy się do pracy. Kilka dni – i po kłopocie! A potem pozostanie nam cieszyć się przepięknym, znakomicie uprzątniętym mieszkaniem.