Informatyk w pracy

Zawód programisty jest jednym z takich, jakie w dzisiejszych czasach są pożądane i bardzo przydatne. Właściwie większość firm zatrudnia przynajmniej jednego człowieka na to stanowisko. Profesja taka jest również raczej opłacalna, w szczególności za granicą. Wartość tej płacy uzależniona jest jak w większości branży, od zdolności osoby zatrudnionej. W programowaniu z kolei poszukiwana jest znajomość różnych języków programowania oraz umiejętność używania ich w praktyce.

Komputer all-in-one Wind AE2220

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Przedsiębiorstwa interesujące się szeroko pojętą sferą IT są aktualnie w fazie gwałtownego rozwoju. Ma to miejsce ponieważ można obserwować nieprzerwany rozwój techniki i tworzenie nowych rozwiązań.

Zatem w miarę jak rozwija się technika, również kwalifikacje informatyków powinny być ciągle uzupełniane. Niektóre przedsiębiorstwa nie zatrudniają informatyków pomimo że korzystają z ich usług i są im one niezbędne. Wtedy zazwyczaj wynajmują całą firmę IT na zasadzie outsourcingu.

Opiera się to na zatrudnianiu firm zewnętrznych w celu obsługiwania przez ich członków ogółu czynności związanych z branżą IT. Rozwiązanie to jest aktualnie niezwykle popularne. Takie zapotrzebowanie wykazują ogłoszenia publikowane na portalach ofertowych, np:

Języki programowania

Często aktualnie można zetknąć się z określeniami takimi jak „programista C++”. Znaczy to po prostu, że pożądany jest pracownik, umiejący programować w języku C++. Język ten jest raczej uniwersalny i zalicza się do tych popularniejszych. Tworzone są różnorodne zajęcia i szkolenia ze znajomości jęsyka C++ i umiejętności posługiwania się nim. Kursy (Kursy dla operatorów spycharek) tego typu można odbyć również przez Internet. Jest także wiele książek na ten temat. Innym używanym językiem programowania, który ma mniejsze wykorzystanie niż C++ jest C# (C sharp).

Stanowiska dla programistów

Jak już zostało wspomniane, od starającego się o stanowisko programisty oczekuje się znajomości języków programowania takich, jakie w danej firmie lub branży są używane. Przy bardzo dobrej znajomości danego języka są bardzo duże szanse, że dana osoba uzyska zatrudnienie. Ogłoszeń typu „praca IT Kraków” jest bardzo dużo. Programiści mają więc w czym wybierać. Szczególne znaczenie ma w tym miejscu fakt, że pracownicy tacy znajdują pracę w najróżniejszych branżach. Wiele ogłoszeń z owej branży znajdzie się na stronie .