Jak możemy obronić się przed manipulowaniem ze strony dużych sklepów?

Propozycje reklamowe dużych supermarketów to rewelacyjne źródło wiadomości. Niestety, czasem za ich pośrednictwem jesteśmy poddawani wpływom manipulacji. Jak się możemy bronić?

Zakupy w markecie

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com

Gazetki reklamowe to niezawodne źródło wiedzy o korzystnych promocjach i trwających redukcjach cen. Chociaż mogą drażnić, gdy zatykają nasze skrzynki pocztowe, powinniśmy się z nimi często zapoznawać. Z ich pomocą możemy tak planować listę zakupów, aby oszczędniej wydawać finanse. Niestety, szybko możemy też paść ofiarą manipulacji. Nie zapominajmy, by zawsze starannie czytać charakterystykę towaru, a już na pewno dane podawane tak zwanym małym drukiem.

Często podana cena towaru nie bez kozery wydaje nam się zaskakująco niska. Po sprawdzeniu może się okazać, że nie dotyczy ona np. przyjętych kg, a zaledwie 100 g. Z dystansem podejdźmy także do zdjęć.

Czy jesteś zdania opisywany wątek jest niesamowicie pasjonujący? Jeśli tak uważasz, to kliknij na pomocny portal – w tamtym miejscu znajdziesz równie intrygujące dane.

Towar zaprezentowany na fotografii, choć wygląda kusząco, być może w ogóle nie jest nam niezbędny. Przemyślmy, czy nie pozwalamy wyperswadować sobie, że musimy mieć nowy kubek. Sprawdź więcej na tej stronie: także ulotki reklamowe kreują u nas nieuzasadnioną chęć wypróbowania najnowszego towaru ze sklepów. Jeśli go nie znamy, warto sprawdzić w Internecie, czy naprawdę jest tak fenomenalny, jak nas przekonuje supermarket. Zapoznajmy się z opiniami internautów, którzy polecają lub odradzają taki zakup. Jeżeli z kolei postanawiamy kupić profesjonalne sprzęty lub urządzenia gospodarstwa domowego, zawsze sprawdźmy warunki reklamacji. Nie ma znaczenia, czy nabywamy je w oficjalnym serwisie, czy w supermarkecie – personel powinien zagwarantować nam szansę oddania albo wymiany, jeśli towar okazał się zepsuty.

towar w markecie

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com

Gazetki reklamowe (link) to znakomite źródło wiadomości o najlepszych propozycjach wielkich hipermarketów. Należy brać ich treść pod uwagę, planując codzienne zakupy. Pamiętajmy jednakże, że prócz roli informacyjnej, mają one na celu nakłonić nas dokonkretnego zakupu. Nim się na to zdecydujmy, przemyślmy, że proponowany produkt jest nam na pewno niezbędny. Rozwaga to najlepsza recepta na to, by nie poddać się manipulacji.