Jak ochronić roślinki przed zimnem – to oczywiste! Przeczytaj!

Agrowłókniny wytwarzane są z włókien polipropylenowych, mają posplataną strukturę z odciśniętymi rowkami. Dzięki swojej chropawej strukturze przepuszczają wodę jak też umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza. Mają także stabilizatory UV. Wykorzystywane są głównie w celach osłonowych dla roślin lecz także przyczyniają się do ich szybkości wzrostu.

łąka wykorzysująca agrowłókninę

Autor: Mgzkun
Źródło: http://www.flickr.com
Są skuteczne jak też wygodne w użyciu. Wśród nich rozróżniamy dwa główne rodzaje ze względu na ich metodę stosowania. Możemy je użytkować do okrywania roślin i ściółkowania gleby. Nadają się zarówno do wykorzystywania na zewnątrz jak też nie nagrzewanych cieplarni oraz tuneli foliowych.

Agrowłóknina okryciowa. Do osłaniania roślin stosujemy agrowłókniny takie jak te w odcieniu białym, albowiem wyłącznie te przepuszczają wystarczającą ilość światła, natomiast ich lekkość i elastyczność nie ingeruje w prawidłowy rozwój roślinek. Osłaniając nimi roślinki umożliwiamy im idealne okoliczności do wegetacji. Mają wówczas bardziej stabilne warunki cieplne jak też wilgotnościowe. Pośród nich rozróżniamy te, które stosujemy zimą i wiosną.

Agrowłóknina wiosenna. Do wiosennego osłaniania wykorzystujemy najczęściej lżejsze agrowłókniny np. dodatkowe informacje. Mają one za zadanie osłaniać roślinki przed zbytnim słońcem, gradobiciem, przymrozkami jak też robakami. Przeznaczane są przede wszystkim do ochrony wcześnie wysianych warzywek oraz kwiatów, kiedy to warunki zewnętrzne są jeszcze dla nich niepożądane.

Wejdź na ten odnośnik – znajdziesz tam zbliżone informacje, zatem to omówienie takiej tematyki z pewnością również okaże się godne polecenia.

Jednakże możemy nimi zabezpieczać także później wysiane rośliny ciepłolubne w okresach przymrozków. Możemy ją z pomyślnością stosować na rozsadach, albo na wysianych nasionach ziół.

Gwarantuje roślinom idealne warunki do rośnięcia, przyrostu i rozwoju. Przeto jest doskonałym sposobem na przyspieszenie i podniesienie plonów. Do roślinek dobrze reagujących na osłanianie agrowłókniną należą: sałata, kapusta pekińska, kalafior, rzodkiewka, marchew, ziemniaki wczesne, papryka słodka a także truskaweczki. Ważne jest by w trakcie osłaniania jarzyn jak też owoców, ułożyć ją zgodnie z prognozowanym kierunkiem wiatru. Musimy to zrobić również luźno tak aby zapewnić w przyszłości swobodny rozrost roślinek. Z kolei ściągnąć możemy ją po ustąpieniu niepożądanych warunków atmosferycznych oraz po tym jak rośliny uzyskają już dojrzałość.