Jak wspomóc polską stal?

Czy stal, na dzień dzisiejszy, odgrywa w polskiej ekonomii ważną rolę? Owszem, lecz to zależy jak podejść do owego problemu. Wiadomo: stal jest niezbędna w choćby sektorze budowlanym, zasadniczo w przemyśle, jednak wiemy, iż nieustannie ulega pomniejszeniu udział akurat przemysłu w polskim PKB. Można powiedzieć, że choć faktycznie produkcja niemal wszystkiego się zmniejsza, oczywiście w relacji do całego PKB, to tak czy siak stal jest w dalszym ciągu czymś bardzo ważnym. Zatem doceniajmy wpływ stali na cały nasz kraj!

Spawanie stali

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że chociaż ciężko tolerować socjalizm w ekonomii, to jednak jeśli w XXI wieku rządzi etatyzm, doskonałym pomysłem jest większe dotowanie akurat polskiej stali. Jest dużo państw, gdzie rządzący wydają bardzo duże środki na ową branżę.

Potem ciężko się dziwić, iż polskie rury stalowe są niejako wypierane przez takie niemieckie czy chińskie. Trudno w jednoznaczny sposób akceptować lewicowe postulaty, ale może dotowanie polskiej stali to podręcznikowy przykład wybierania mniejszego zła? Mocno interesujące co na owy temat myślą pozostali czytelnicy, zdania są pewnie mocno podzielone. Bo przecież cała scena polityczna jest bardzo podzielona, to akurat żadne większe zaskoczenie.

Gięcie profili stalowych

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

To co jest świetne to także to, że popierać naszą stal – obejrzyj ofertę stali zbrojeniowej – można w przyjemny sposób – po prostu starajmy się częściej kupować rury albo profile stalowe wytwarzane w akurat naszym kraju.

Jeżeli potrzebujesz analogicznych wiadomości, co te opisane w tym wpisie, to w artykule (https://www.hurtplus.pl/papierosy-c-243_1.html) znajdującym się tu na pewno je znajdziesz.

Ciężko o firmę działającą w branży stalowej (ssab), w której kapitał zakładowy jest tylko polski, lecz jeśli jedna z hut funkcjonuje w naszym kraju, niejako automatycznie musimy ją „wspomagać” kasą.

To również kontrowersyjna teoria, ponieważ dużo osób uważa, że wspieranie w takowy sposób naszego kapitału nie ma większego sensu. No cóż, tak naprawdę nie ma takiej opinii, która jest wspierana przez wszystkich. Najbardziej istotny jest respekt.

Krótko podsumowując owe dwie myśli: ciężko w jednoznaczny sposób rzec, że naprawdę czymś wielce istotnym są państwowe dotacje i wspieranie przez polskich konsumentów, lecz tak czy siak jeżeli nie chcemy, aby no ostatnia huta w naszym kraju zamknęła się na zawsze, powinniśmy coś no jakby nie patrzeć robić. To pewne.