Samolot pasażerski

Jak wygląda komunikacja lotnicza w Polsce?

Położenie naszej ojczyzny zawsze było szansą, jak i zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieprzewidzianą oraz wybitniej przewidywaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście przyszło nam żyć w bardziej spokojnych latach co więcej aktualnie nasze położenie to głównie szanse, szczególnie, iż jesteśmy przecież członkiem Unii Europejskiej.

Położenie naszego kraju na szlakach transportowych Starego Kontynentu, określa jak najlepszą organizację sieci komunikacyjnej dla wszystkich gałęzi transportu.

Lecący samolot
Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Od kilku lat zaczynamy wreszcie na tym korzystać, aczkolwiek jednakże bardziej sprawna organizacja tych szlaków transportowych potrzebuje bardziej znacznego zaangażowania Państwa, a przede wszystkim kreowanie nowych inicjatyw, żeby realizowanie inwestycje były jak najbardziej zbieżne z najwyższymi standardami.

Czy masz ochotę dowiedzieć się czegoś nowego na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to idealnie, gdyż ta oryginalna strona (http://www.installgroup.pl/instalacje-przemyslowe) na pewno także Cię zaciekawi.

Bardzo ważne z oszczędnościowego punktu widzenia jest posiadanie rozbudowanego zaplecza technicznego dla wszystkich gałęzi transportu. Nasz kraj produkuje wiele maszyn używanych w transporcie, także lotniczych. Nie tworzymy, co prawda, samoloty pasażerskie, aczkolwiekprodukujemy części składowe, jakie wykorzystuje się do budowania samolotów.

Tym samym, choć przemysł – http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/25/pp-20-przycisk-przewietrzania – aeronautyczny to na pewno nie nasza domena, to wytwarzamy śmigłowce oraz szybowce. Są znane w innych krajach, gdyż

Samolot w obłokach
Autor: Valentin Hintikka
Źródło: http://www.flickr.com

eksportujemy je za granicę. Jest oczywiste, nie mamy co się porównywać do potentatów przemysłu lotniczego (prym wiodą USA i Francja), acz nie możemy ani zbliżyć się do tych państw pod kątem nakładów finansowych.

Nie posiadamy właściwej bazy technologicznej, ażeby produkować samoloty na tak znacznym poziomie. W ostatnich latach aczkolwiek polskim przedsiębiorstwom udaje się wygrywać przetargi na produkcję podzespołów lotniczych, a to tworzy nowe miejsca pracy. Jednocześnie podsyca miejscowe rynki do rozwoju, sprzyja przypływowi pieniędzy, co pomaga we wzroście PKB.

To jak będzie się rozwijała produkcja przemysłowa w zakresie lotnictwa w naszym kraju uwarunkowane jest od sytuacji gospodarczej na świecie. Potrafi ona aktywować lub powstrzymać rozwój gospodarek państw, które zamawiają samoloty lub podzespoły lotnicze. Wpływ ma na to dokładnie rosnąca liczba używających samolotu, jako środka transportu. W ostatnich latach co więcej transport lotniczy w Polsce zyskuje coraz większą ilość zwolenników, to też dobry prognostyk na przyszłość.