laptop

Jakie mamy nowoczesne laptopy? Który powinniśmy wybrać?Który jest najdoskonalszy do pracy?

Od momentu gdy na rynku pojawiły się ultrabooki i zaczął być dostępny system Windows 8, do sprzedaży mogły trafić zupełnie nowoczesne modele komputerów, tak nazywane laptopy 2w1, czyli notebooki konwertowalne oraz hybrydowe. We wcześniejszym czasie możemy co prawda odnaleźć i tego typu konstrukcje, lecz były to zdecydowanie artykuły niszowe, jakie nie potrafiły właściwie wykorzystywać możliwości ekranu dotykowego.

Czym w sumie jest ten nowy rodzaj laptopa? Ultrabook, to cienki i smukły notebook, może dysponować on odwracającym się, a nawet czasem odpinany ekranem. Przeznaczony wyświetlacz może sprawić, że w jednej chwili może zmienić się w tablet. Jedyna różnica to znaczniejsze rozmiary a także waga, a także możliwość równie błyskawicznego powrotu do pełnoprawnego notebooka. Jest to maszyna prosta, a równocześnie niezwykle interesujące. Producenci stosują różne rozwiązania, co sprawia, że na rynku notebooków konwertowalnych mamy niezwykle fascynujące konstrukcje, jak laptopy 2w1 Lenovo (strona Taniomania).

Laptop (naprawa – http://www.opolkom.pl/naprawa-laptopa/) konwertowalny,choć jest nieco znaczniejszy od tabletu, potrafi łączyć atuty urządzeń mobilnych, a więc tabletów, jak i notebooków. Gdy potrzebny jest sprzęt do pracy, normalny sprzęt jak laptopy Acer, może pozostać standardowym komputerem przenośnym, jak jednak pragniemy coś zaprezentować i wykorzystać ekran dotykowy, to laptop malaptop ( http://www.raiden.net.pl/skup-sprzetu/skup-laptopow-i-tabletow/ )ę zamienić się w tablet.

laptop
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie wytwórcy stale starają się poszukiwać wspaniałego rozwiązania, jakie nie będzie za bardzo kosztowne, a będzie je można zaliczać do trwałych i wygodnych wynalazków. Stąd też w handlu można spotkać laptopy konwertowalne, rozmaicie rodzaje, od tradycyjnych jak laptopy HP, po bardziej wymyślne.

Na szczególną uwagę również może zasługiwać ekran odchylany o 360 stopni. Można tego typu ultrabook dawać w różnych pozycjach w zależności od zapotrzebowania. Możemy go wykorzystywać jako standardowy notebook, ustawić go jako namiot, dzięki czemu przeprowadzimy prezencję czy obejrzymy film. Mamy szansę też ustawić go w odwrotnej możliwości niż notebookowej, to sprawi, że maszyna zupełnie wyglądać jak tablet umieszczony na podpórce (zobacz katalog produktów).