Jedność stylistyczna w pomieszczeniach

Zamawiając meble do salonu powinniśmy kierować się ogólną aranżacją panującą w pozostałych pomieszczeniach. Oczywiście, może być tak, że każde pomieszczenie będzie posiadało inną kolorystykę i meble, tak żeby wyróżniać się spośród innych pomieszczeń, niemniej warto postarać się, by w mieszkaniu panowała harmonią, a zapewnimy ją sobie przez wykorzystanie podobnych elementów w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu mieszkanie będzie sprawiało wrażenie całości i właśnie tak powinno wyglądać.

ławy ze szkła

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Elementami wspólnymi mogą być akcesoria zrobione z tego samego tworzywa. Przykładem jest chociażby szkło. Szkło wygląda bardzo elegancko, a jednocześnie dodaje wyrazu wnętrzom. W salonie koniecznie warto powiesić spore lustro, które warto, by było ozdobne zwłaszcza, gdy ma być najistotniejszą dekoracją głównej ściany. Można je zawiesić nad kominkiem i wówczas główna ściana w salonie będzie prezentować się na pewno okazale – Warto również kupić szklane regały oraz ławy szklane.

Regał do salonu nie powinien być przepełniony rozmaitymi ozdobami, bowiem tego typu rozwiązanie nie pasuje do nowoczesnych salonów. Powinniśmy umieścić w nim dosłownie kilka gadżetów, które będzie widać zza szklanych szyb regału. Ostatecznie można wystawić porcelanową ozdobioną zastawę, jeśli chcemy by salon nabrał bardziej klasycznego wyglądu. Ławy szklane mają natomiast to do siebie, że nie przytłaczają pomieszczenia, zatem powinniśmy o nich pomyśleć zwłaszcza w przypadku salonu o małych rozmiarach.

zestaw mebli do salonu

Autor: HF Helvetia Furniture
Źródło: HF Helvetia Furniture
Szklane dodatki powinno się wówczas ulokować także w innych pomieszczeniach – w jadalni świetnie się będzie prezentować ściana z fototapetą zakrytą szklaną płytą, do sypialni powinniśmy zakupić szklane lampy ozdobne albo świeczniki, w holu można postawić szklane wazony, a w łazience zamontować wannę z oszkloną ścianą główną przez którą widoczna jest woda Mieszacz wody co daje bardzo ciekawy efekt.

Oczywiście szkło to tylko przykład tworzywa, mającego zastosowanie przy aranżacji. Możemy wykorzystać także inne tworzywa, jak drewno, czy stal, chodzi w szczególności o to żeby utrzymać jedność stylistyczną w mieszkaniu, a to zagwarantujemy sobie poprzez dodatki wyprodukowane z tego samego materiału i rozlokowane w każdym pomieszczeniu –