Kilka słów o dokładnym ważeniu

Wagi poziomu profesjonalnego posiadają najwyższe parametry techniczne i ergonomiczne, niejednokrotnie są to wagi z dotykowym wyświetlaczem, wagi ze zbliżeniowymi czujnikami, których budowa umożliwia zachowanie czystości, wagi ze złączem USB i RS232 do podłączenia komputera i drukarki. Bardzo istotnym urządzeniem dodatkowym do wagi jest drukarka, na której warto rejestrować wydruk pomiaru oraz raporty GLP ISO.

Wagi do apkteki

waga apteczna

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: waga apteczna do substancji sypkich, która posiada dokładność 1 mg oraz waga apteczna do preparatów płynnych o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g. W przypadku wag aptecznych łatwo zauważyć zależność, że im droższa waga tym lepsza oznacza to, że niedroga waga posiada dłuższy moment stabilizacji odczytu jak również jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne (dodatkowe informacje). Wagi apteczne Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to optymalne rozwiązanie dla farmakologii.

Wagi semi-mikroanalityczne
Wagi o największej dokładności d=0,01mg to tak zwane wagi semi-mkroanalityczne wykorzystywane w laboratoriach analitycznych, farmacji oraz przy bardzo dokładnym definiowaniu masy próbek. Wagi te odznaczają się bardzo dokładnym układem pomiarowym o bardzo dużej rozdzielczości, a wykorzystane filtry świetnie wyciszają zakłócenia zewnętrzne takie jak wibracje i podmuchy.

Zaintrygował Cię prezentowany tu materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć także (https://www.petkingdom.pl/szelki-dla-psa) pozostałe wartościowe artykuły, ponieważ one także są godne zainteresowania!

Stosowanie wag semi – mikroanalitycznych wymaga od użytkownika zagwarantowania specjalnych stołów antywibracyjnych oraz utrzymywania w pomieszczeniu wagowym stałej temperatury otoczenia. Ważne, aby warunki środowiskowe pracy wagi nie ulegały dużym modyfikacjom. Wagi półmikroanalityczne zazwyczaj posiadają dwa zakresy wagowe dzięki czemu waga jest bardziej uniwersalna w użyciu (więcej o tym ).

Urządzenia analityczne
Wagi analityczne cechują się dokładnością odczytową d=0,1mg. Na dodatek mają znacznie większe spektrum możliwości w laboratoriach, działach kontroli jakości, aptekach oraz na uczelniach. Wagi o dokładności d= 0,1mg mogą posiadać układy układy wagowe – MonoBloc. Układ MonoBloc cechuje się wyśmienitą powtarzalnością i szybkością stabilizacji pomiaru oraz jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne wagi podczas użytkowania. Wagi precyzyjne o dokładności d= 1mg i d= 0,01g są najbardziej znaną grupą wag używaną w laboratorium. Bardzo szeroki zakres wykorzystywania pozwala stwierdzić, że w każdym laboratorium jest minimum jedna waga precyzyjna.