Kto może być baristą?

Kawa staje się niezmiernie popularna w naszej kulturze kulinarnej, a chociaż pijana jest od lat, to współcześnie coraz częściej sięgamy po jej różne wariacje sprawiające, że delektowanie się owym napitkiem jest lekarstwem na nadmiar stresu powszedniego życia.

Nie sztuką będzie zalanie wrzątkiem mielonych kawowych ziaren albo wciśniecie przycisku ekspresu, jednakże żadna z tychże opcji nie wiąże się z taką magią, jak kawa przyrządzona przez profesjonalnego baristę. Jest to fach z przyszłością, a również swoista dziedzina sztuki, gdyż przygotowanie oryginalnego latte z pianką nastręcza wiedzy, instynktu i dużych umiejętności. Fach baristy jest to praca dla osób, które uwielbiają przyrządzać kawę i widzą siebie jako PRacownika gastronomicznego lokalu. W chwili obecnej to zawód, który dopiero rozwija się w naszej ojczyźnie, stąd stanowi ogromną szansę na przyszłość dla osób młodych, które pragną uzyskiwać praktykę przed uzyskaniem stabilizacji zawodowej. Posiadanie takich umiejętności może też być atutem do zatrudnienia w przyszłości w renomowanym hotelu czy też restauracji.

Jak uważasz? Czy opisywany temat jest zajmujący? Jeżeli tak, to kliknij w odnośnik oraz zbadaj praktyczne informacje – pochłoną Cię totalnie.

Dzisiaj możesz łączyć fach baristy z innymi obowiązkami traktując ją, jako sposób na spełnianie własnej pasji i zarabianie pieniążków. Gdzie skończyć kurs baristy Wrocław jest miejscowością w której bez problemu znajdziemy tego typu szkolenia.

weselny drink bar

Autor: The Speaker
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowe zadanie baristy to oczywiście przyrządzanie kawy w wielu różnych odmianach. Takowa praca nastręcza należytej, niezmiernie szerokiej wiedzy na temat kawy w ogóle, a również sposobów jej obróbki, obsługi jak też utrzymania oprzyrządowania oraz rodzajów kawowych trunków.

Jedną z modniejszych ostatnimi laty czynności wyczekiwanych od baristy jest także dekorowanie kawusi, jakie wymaga dużych zdolności i wprawy. W lokalach o wysokim standardzie barista może też być odpowiedzialny za serwowanie napojów w zastępstwie kelnera. Kończąc kurs baristy będziesz również w stanie poprowadzić weselny drink bar.