Który Net jest najlepszy dla biznesu?

Aktualny biznes bez swobodnego dostępu do Internetu? Nierealne! Nawet jeśli powiedzmy myjnie bądź knajpy zasadniczo potrafią radzić sobie bez akurat Internetu, to jednakowoż już w przypadku pozostałych branż jest to nierealne. Zresztą i wcześniejsze przykłady jakby nie patrzeć są trochę podane na siłę. W takim razie trzeba ustalić sobie jedno: jeśli mamy własny biznes, nie planujemy w najbliższych dniach przejść w stan spoczynku, bez cienia wątpliwości nie powinniśmy przeoczyć wielkiego oddziaływania Internetu na świat interesów. Mowa o Polsce, choć Anglia, Kanada, Rosja albo Argentyna mają identycznie. Nie ma żadnego sensu dawać internautom korepetycji z gegry, bardziej się skupmy na Sieci.

kabel sieciowy

Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Który dostawca Internetu jest faktycznie stworzony dla krajowego biznesu? Cóż, jeżeli w grę wchodzi internet dla Biznesu , a więc nic dla przeciętnego Kowalskiego, którego przede wszystkim interesuje szybkie oglądanie filmów na Youtube i ściąganie plików z Torrentów, wielce istotnym czynnikiem jest bezawaryjność. Nawet krótkie awarie są w stanie nie tyle zirytować, lecz również jakby nie patrzeć narazić na znaczące szkody natury finansowej. W kolejnym akapicie wszyscy zainteresowani zapewne zauważą, że co jak co, lecz nie ma najmniejszego sensu szukać oszczędności na typowo biznesowych rozwiązaniach internetowych…

A więc gdy jednak wybierzemy coś atrakcyjniejszego finansowo, pewnie będziemy mieć nieco powodów do narzekania na akurat awarie.

Czy na danej witrynie www wyszukałeś wszystkie potrzebne treści? Jeżeli czujesz nienasycenie, to zapraszamy na nową. Wejdź w podany link i już.

To prawdopodobny scenariusz, choć na szczęście wcale nie jest tak, że we wszystkich przypadkach najkorzystniejsza cenowo oferta dostępu do Sieci jest słabsza. Jednak to mała przestroga, trzeba uważać na dostawców, ponieważ bardzo różnie to bywa.

Następny parametr – prędkość łącza. Internet (zobacz pozycjonowanie w google) powinien być bardzo szybki, pracownikom będzie się dużo wydajniej pracowało! Jakiś czas temu został gdzieś umieszczony ranking państw, w których ludzie mają najszybszy dostęp do Internetu – przejdź na – wejdź teraz. No niestety Polska nie jest w czołówce, chociaż tak czy siak z szybkością wcale nie jest aż tak kiepsko. Należy jeszcze umieć oddzielić wielkie ośrodki miejskie od małych miast, wiosek. A więc dobry Net w świecie biznesu to podstawa.