images

Kupujemy ekologiczne pieluchy dla dziecka

Jedna pieluszka jednorazowa rozpuszcza się ponad 300 lat! Jeśli nie jesteście zdecydowani do pieluch wielokrotnego użytku, ale troszczycie się o otoczenie, sięgnijcie po jednorazowe pieluszki ekologiczne, które rozkładają się znacznie krócej, a w środku zamiast żelowego zapełnienia mają wkład z ligniny. To rozwiązanie naturalne zarówno dla środowiska, jak i dla skórki brzdąca. Każdy rodzic wie, że są sytuacje, w których pieluszka jednorazowa jest niezwykle zasadna, czy też wręcz nieodzowna.

http://www.wielorazowepieluszki.pl/
Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Tuż po urodzeniu w szpitalu, w żłobku, na wakacjach. A po zastosowaniu pieluszki można po prostu usunąć do śmietnika. Oznacza to zdrowie, ochrona środowiska i wygoda w jednym.

Jeżeli uważasz, że omawiana problematyka jest intrygująca, wejdź na ten odnośnik, w najnowszym wpisie (http://ehrle.pl/pl/) również przeczytasz coś godnego zainteresowania!

Jednorazowe pieluszki ekologiczne osiągalne w sklepie to świetna alternatywa dla kultowych jednorazówek. Wykonane są z przychylnych środowisku i dziecku tworzyw. Wycinek chłonny pieluszki ekologicznej często sporządzona jest z bawełny, kukurydzy względnie celulozy. Nie powodują alergii, nie sprawiają podrażnień i, co bardzo istotne dla eko-rodziców – nie rozkładają się przez setki lat. Większość z nich ulega zupełnej biodegradacji. Od niedawna też na rynku krajowym jest możliwość kupić pieluszki ekologiczne jednorazowe (przeczytaj szczegóły). Jedni rodziciele nabywają je ze względów ekologicznych, uważając, że posiadają one mniejszy wpływ na środowisko naturalne, drudzy natomiast ze względu na zdrowie dziecka. Większość pieluszek ekologicznych jest rekomendowana nawet dla dzieci o znacznych podatnościach uczuleniowych.

Otulacze wełniane (przeczytaj dodatkowe informacje) utworzone z prawdziwej, delikatnej i przyjemnej w dotyku wełny 100%. Zaprojektowany jest dla w najwyższym stopniu subtelnej i wrażliwej skóry pociechy. Otulacz wełniany jest cienki i przepuszcza powietrze, dzięki czemu błyskawicznie wysycha i jest zawsze prędko gotowy do ponownego użycia. Jego umyślnie opracowany styl powoduje, że pasuje na najmniejsze noworodki. Otulacz wełniany stosujemy jako prawdziwy izolacja od wilgoci. Nakładamy go na pieluszkę składaną, kształtowaną względnie stosujemy z kieszonką dopinaną. Otulacze wykonane są z mięciutkiej, delikatnej wełny i wystarcza na pełny czas pieluchowania.