pokój dziecięcy

Łóżka dwupiętrowe, komody i biurka – jak wyposażyć pokój dla swojej pociechy?

Urządzenie pokoju dla malucha nie jest łatwym zadaniem, należy bowiem pamiętać, że nasze szkraby są bardzo często wymagające i niełatwo zaspokoić ich oczekiwania. Wynika to z faktu, że zwykle bardzo szybko się nudzą, zatem stworzenie dla nich miejsca atrakcyjnego, a jednocześnie przyjaznego i do nauki, i do zabawy, nie jest łatwym zadaniem.
To jak urządzimy pokój zależeć będzie od wielu czynników.

łóżko piętrowe
Źródło: www.flickr.com
W pierwszym rzędzie trzeba wziąć pod uwagę to w jakim wieku jest nasze dziecko – inaczej bowiem musimy urządzić pokój dla paroletniego dziecka, a inaczej dla nastolatka. Jeśli w pokoju ma przebywać więcej niż jedno dziecko należy kupić funkcjonalne meble. Możemy na przykład kupić łóżka pojedyncze, ale mniej miejsca zajmują łóżka dwupiętrowe, których zastosowanie pozwali na wykorzystanie wolnej przestrzeni pod inne meble.Kolejną istotną kwestią jest płeć dziecka – na ogół rodzice starają się dopasowywać konkretne kolory mebli czy ścian właśnie pod tym kątem. Przyjęło się, że jeśli chodzi o dziewczynki stosuje się jasne, pastelowe kolory, róż i odcienie beżu, a w przypadku chłopięcego pokoju można zastosować ciemniejsze barwy. Polecamy łóżko piętrowe Jarek.Inną ważną kwestią są zainteresowania naszego dziecka – jeśli lubi ono konkretne postacie, ma jakąś pasję, posiada konkretne umiejętności, jak na przykład projektowanie, warto wyposażyć pokój tak, żeby znalazły się w nim elementy adekwatne do tych zainteresowań. W ten sposób nasz maluch będzie się dobrze czuł w swoim otoczeniu i z większym zaangażowaniem będzie wykonywał ulubione zajęcia.

komoda
Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując pokój dla dziecka podstawą będą jednakże przede wszystkim odpowiednie meble. Koniecznie musi się znaleźć miejsce na wspomniane Łóżko dziecięce HUBERT, biurko i szafki na przybory szkolne. Jeśli powierzchnia nam na to pozwala przyda się także komoda duża, jak również szafa na odzież. Meble (producenci mebli tapicerowanych w polsce) doskonale dopełni odpowiednie oświetlenie.

Jeśli niniejszy materiał jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź źródło a przeczytasz tam podobne informacje. One także na pewno okażą się dla Ciebie interesujące.

Jest ono niezwykle istotne, ponieważ maluchy wiele czasu spędzają na robieniu lekcji oraz przed komputerem – należyte oświetlenie pozwoli zadbać o ich wzrok, a jednocześnie stworzyć przyjazną atmosferę w pomieszczeniu.
Pamiętamy żeby przygotowując pokój dla dziecka skonsultować się z nim jak pokój ma wyglądać. To dziecko będzie najwięcej czasu w nim spędzało, dlatego musimy mu oddać głos w tej sprawie.