Wyprawa na ryby

Na co zwracać uwagę jak wybieramy lornetkę? Jakiego typu parametry są istotne? O czym musimy wiedzieć?

Z pewnością, dobrze dobrana lornetka posłuży nam bardzo długo, przez wiele lat, pozwoli nam obserwować różne krajobrazy, czy to jesteśmy na urlopie i pragniemy, jak najwięcej zobaczyć w całkiem nowym miejscu, czy wybierając się na weekendową wycieczkę.

W każdej z tych sytuacji można to zrobić, ale należy wiedzieć, jak wybrać najbardziej właściwy model, by służył nam przez długi czas.
Przed zakupem powinniśmy sprawdzić najbardziej istotne parametry, którymi powinna się charakteryzować lornetka. Prościej nam wtedy będzie przypasować istotnie taki model, który spełni pokładane w nim nadzieje. Najważniejsze parametry znajdują się w opisie każdej lornetki, wszystkie one mają duży wpływ na to jaki obraz będziemy widzieć przez lornetkę. Najbardziej istotne z nich to powiększenie, średnica obiektywu, pole widzenia, ale również odstęp źrenicy wyjściowej.

Wyprawa na ryby
Autor: dijey bobo
Źródło: http://www.flickr.com
Ale to nie wyczerpuje tematu, gdyż oprócz najbardziej istotnego przeznaczenia lornetki i takiego czegoś, jakie są to podstawowe parametry, to musimy pamiętać, aby zwrócić uwagę na elementy konstrukcyjne, tj.

Czy zainteresował Cię ten wpis? Jeśli tak, to kliknij tutaj (https://www.wineme.pl/) i przeglądnij tam kolejne fascynujące wpisy. Nie czekaj!

typ pryzmatu, mechanizm stabilizacji obrazu czy wykorzystane powłoki antyrefleksyjne. Wszystkie te cechy mają wielkie znaczenie na to, jakiego rodzaju będzie jakość obrazu, a to w sumie jest w tym wszystkim najważniejsze.

Lornetki są w stanie więc służyć do różnorodnych zastosowań, co oznacza, że jeden model będzie stosowany w dzień, a inny w warunkach słabszego oświetlenia, czyli nocami.

Jak jest jaśniej nie ma naturalnie potrzeby stosowania ciężkich lornetek o dużych obiektywach, w takiej sytuacji dobierzemy zupełnie inny model. Warto o takich kwestiach wiedzieć przed zakupem.