Opony

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru opon zimowych

Opony
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Na dworze lato w rozkwicie, upały i nikt z nas z pewnością nie myśli o zimie, a przecież to najlepszy moment, aby rozważyć kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Większość dystrybutorów w tej części roku sprzedaje je po niższych cenach. Oczywiście są to nieużywane opony, w doskonałym stanie, ale sprzedawcy chcą opróżnić powierzchnie magazynowe przed dostawą nowych modeli. Stąd pomysł na obniżki cen.

Opony zimowe to bardzo znaczący element wyposażenia auta. Są bardzo ważne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, stąd też nie odkładajmy tematu. Czasem dzieje się tak, że kierowcy w ogóle nie wymieniająj opon na dostosowane do zimowych warunków. Zasłaniają się głupimi argumentami, jak choćby ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież prowadzą powoli itp. To pomyłka i głupota! Do kolizji nie potrzeba wiele, wystarczy metr oblodzonej nawierzchni, by auto zaczęło kręcić piruety na jezdni. Są niestety jednak kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie używają zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Nie dość, że uszkadzają letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to jeszcze stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Niestety wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż w taki wielkim stopniu nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne, dlatego zwracajmy uwagę na kondycję opon w naszym samochodzie. Zimowe opony to nie fanaberia, to obowiązek, jeśli nie chcemy, aby nasze auto zostało jeżdżącą klęską. Dobrze jest już teraz porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a da się sporo zaoszczędzić w czasie letnich przecen. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie z pewnością znajdziemy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się kupić opony lepszej klasy za niewielkie pieniądze.

Jeżeli nie posiadamy swojego garażu zawsze możemy opony umieścić w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to wielkim kłopotem i opony spokojnie poczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Dobrze być gotowym. Nie: bezpłatny dostęp

Źródło: Netcar