hurtownia

Na świecie jest masa zaminowanych terenów – i nawet w naszej ojczyźnie nadal znajdowane są niewypały

Po II WŚ nasza ojczyzna była najbardziej zaminowanym państwem na całej planecie. Usuwanie min zakończyło się dosyć prędko i zajęło się tym wojsko.

I mimo tego, że od tamtego czasu minęło wiele lat, to na ziemiach naszego państwa nadal raz na jakiś czas ktoś znajduje niewybuchy.
hurtownia
Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
patrol saperski
Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz Patrol Saperski działa z ramienia armii. W ciągu roku wzywany jest do kilkuset akcji. Jest to szalenie niebezpieczna praca, dlatego jest obwarowana długą listą procedur. Każdy członek grupy musi zdawać sobie sprawę z tego według jakich instrukcji musi działać. Nie na darmo twierdzi się, że saper myli się wyłącznie raz. Wszelkie akcje usuwania niewypałów trwają maksymalnie do 72 godzin.

Bardzo Ci się spodobał prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz też przydatne informacje (https://pieczatki.pl/wzory-odbic/pieczatki-kieszonkowe/), które posiadają podobne dane na podnoszony wątek – jeśli masz ochotę, to zbadać kliknij tu!

Jednakże, jeśli mina czy bomba znajdują się w wyjątkowo trudnym miejscu (są to na przykład okolice domów, szkół lub szpitali), to akcja otrzymuje status pilnej i wówczas załoga musi uporać się ze wszystkim w ciągu 24 godzin. Załoga najczęściej liczy około 8 żołnierzy. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że patrol dysponuje specjalnymi autami do przewożenia takich ładunków. Także składy, w których trzyma się miny są specjalnie w tym celu zaprojektowane. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. Rozminowanie niewybuchów z reguły odbywa się na poligonie wojskowym.

Gdy ciekawi Cię omawiany temat, obejrzyj witrynę a na pewno zdobędziesz więcej danych na to fascynujące zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Daje to pewność, że nikt nieproszony nie będzie się wałęsał po okolicy.

Warto wiedzieć, że każde województwo ma własny patrol. Numer interwencyjny zawsze możemy wyszukać w internecie. Albo po prostu mamy prawo zadzwonić na policję i oni już przekażą sprawę komu trzeba.