budowa

Nieruchomości w kraju

Kryzys gospodarczy sprzed paru lat nie oszczędził polskiego sektora nieruchomości. Zwiększenie przez instytucje finansowe wymagań kredytowych i podniesienie kosztów towarów budowlanych doprowadziło do zmniejszenia zainteresowania nieruchomościami. Przez parę ostatnich lat okoliczności bezsprzecznie się poprawiły a częstotliwość wyszukań np. „mieszkania Warszawa” wzrosła mimo wszystko czy możemy z nadzieją myśleć o przyszłości?

budowa
Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Polski rynek nieruchomości systematycznie odradza się po załamaniu w 2007 roku i obecnie jest w bez wątpienia lepszej formie. Rynek systematycznie wzrasta. W zawiązku z problemem z dostaniem pracy coraz liczniej ludzie zakładają własne firmy zwiększając tym samym zapotrzebowanie na lokale biurowe i handlowe. Po zastoju z okresu między latami 2008-2009 również firmy spoza granic zaczęły znowu angażować swoje środki na rynku. W największych polskich miastach agencje nieruchomości (odnośnik do serwisu) nie tylko cieszą się wyższym poziomem sprzedaży lokali biurowych, ale również można zauważyć zwiększające się zainteresowanie wynajmem. Już w trakcie pierwszych 9 miesięcy 2011 roku ilość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych osiągnęła poziom z całego roku 2010.

Dobrze wygląda również proces wychodzenia z kryzysu na rynku mieszkań. Kłopoty banków spowodowały spadek zaufania do tych instytucji czyniąc inwestycje w nieruchomości interesującą opcją lokaty oszczędności. Podobnie stale rosnąca stopa życia w Polsce sprawia, że utrzymuje się nie najgorszy poziom popytu na lokale mieszkalne zwłaszcza w większych miastach. Firmy oferujące nieruchomości również coraz celniej są w stanie wytypować najistotniejsze potrzeby nabywców oraz dostosowywać do nich kolejne projekty.

Jeśli chodzi o aktywność inwestorów, agencji pośrednictwa i klientów na rynku nieruchomości Warszawa będzie pewnym liderem chociaż poziom nowych projektów budowlanych oraz realizowanych transakcji wzrasta w większości większych miast w Polsce. Jeśli sytuacja ekonomiczna w kraju oraz na świecie nie pogorszy się w najbliższym czasie będziemy mogli oczekiwać dobrego roku 2012 dla rynku nieruchomości.

Jeżeli remontujesz mieszkanie więcej wiadomości można znaleźć na stronie .