szpital

Nowoczesne odkrycia w medycynie remedium dla wielu

Kiedyś medycyna była dosyć często bezradna w przypadku określonych chorób. Chorzy cierpieli, popularnym rozwiązaniem było spuszczanie im krwi lub wykorzystywanie pijawek. Przykładem może być także pojawienie się dżumy, choroby która w czasie średniowiecza zbierała krwawe żniwo, w tak zwanym morowym powietrzu. Dziś na szczęście lekarze dysponują już kategorycznie większą wiedzą, chociaż w dalszym ciągu są pewne „czarne plamy” i nie wszystkie choroby można wyleczyć.

Jednym z wielkich osiągnięć dzisiejszej medycyny są przede wszystkim komórki macierzyste w ortopedii, jakie dają możliwość na leczenie przypadków, które jeszcze niedawno mogłyby się wydawać nieuleczalne. Takie komórki posiadają notabene szereg innych zastosowań, między innymi w kosmetyce. Ludzki układ kostny jest obecnie o wiele bardziej obciążony – sporo osób całe dnie spędza przed komputerem, w nieodpowiedniej pozycji, w dodatku, problemem jest otyłość, a nawet kilka niepotrzebnych kilogramów stanowi dla ciała człowieka dość duże obciążenie. Z tego względu ortopedia to ta dziedzina medycyny, jaka nie powinna narzekać na brak pacjentów – zwłaszcza wśród sportowców. Warto także podkreślić postępy, które zostały poczynione w leczeniu otyłości, która jest zdecydowanie jedną z najpoważniejszych chorób współczesności.

Wszczepienie bajpasa żołądka, a więc zredukowanie jego pojemności, jest jedną z najbardziej skutecznych metod walki z chorobliwą otyłością, jednakże podobne zabiegi wykonuje się wyłącznie w trudnych przypadkach, gdy otyłość jest bardzo istotna lub ruch i dieta zawiodły. Popularnym rozwiązaniem jest ponadto wszczepienie do żołądka balona, który daje uczucie sytości, dzięki czemu pacjent zjada mniejszą ilość jedzenia. Medycyna taka jest dziś także ratunkiem dla osób, jakie nie mogą mieć potomstwa. Nasza przychodnia – http://www.hipokrates-olesnica.pl jednak proponuje głównie pomoc sportowcom, którzy odnieśli podczas zawodów poważne kontuzje. Komórki macierzyste biodro są w takich przypadkach niezwykle zbawienne.
Medycyna daje człowiekowi szansę na dłuższe życie w lepszym zdrowiu. Niestety nie jest w stanie wyeliminować niektórych postaci nowotworów lub choroby AIDS itp. Jest jednak w stanie pomóc jeśli chodzi o złamania, czy urazy, dlatego zapraszamy wszystkich sportowców i nie tylko jeśli chcą jak najszybciej powrócić do formy.