pościel dla dzieci

O jakich sprawach pamiętać wybierając pościel dla dziecka? Jaka powinna być? Jaki rozmiar kupić?

Może czasami trudno w to uwierzyć, lecz aż jedną trzecią życia przeznaczamy na sen. Choć noworodki mogą przesypiać niemal całą dobę, to im dziecko starsze, tym mniejsza ilość snu wymaga.

promocja
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nie tylko chodzi o to, jak długo śpimy, ale też na czym oraz pod czym śpi nasze dziecko. Wybierając więc łóżeczko dla dziecka należy również pamiętać o doborze właściwej pościeli.
pościel dla dzieci
Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jaka więc musi być pościel (zobacz sprawdź więcej) dla dzieci? To oczywiście zależy od wieku, gdyż dla dzieci od okresu noworodka do pięciu lat zalecana jest kołderka 100 na 135 i dodatkowo poduszka natomiast 40 na 60 centymetrów pościele dla dzieci. Trzeba wiedzieć, że w sprzedaży jest także dostępna pościel o wielkości 90×120, to jednak standardem w naszym kraju jest w sumie pościel do łóżka 100×135. Tego rodzaju pościel tak naprawdę będzie bardziej praktyczniejsza, lepiej dopasowana.
Spod większej kołdry dziecku będzie dość ciężko się wydostać, co jest oczywiście pozytywem w przypadku tego typu produktów dla małych dzieci sprawdź pełną ofertę sklepu E-LITTLESTAR. Dla starszaków, czyli w wieku od pięciu do dziesięciu lat najbardziej odpowiednia kołdra ma rozmiar od 140×200 i poduszka 70×80 centymetrów. Pościel (zobacz www.arusiowo.pl/lozeczka/lozeczka-z-materacem) dla starszych dzieci jest dobra do łóżek o rozmiarze 140×200 i 90×200 cm. Dla dzieci, jakie mają ponad 10 lat najlepsza jest kołdra 160×200 a ponadto do tego 2 poduszki o wielkości 70×80 centymetrów.
Taki zestaw pościel będzie pasował do łóżka, jakie wynosi od 160 do 200 cm.

Jeżeli będziemy o tym pamiętać, to można być pewnym, iż pościel będzie bardzo wygodna, idealnie pasowała do rozmiaru łóżka. Najlepiej również pamiętać, ażeby była bardzo jakościowa, gdyż dzięki temu będzie trwała i jak najbardziej wygodna.