Odbiór mieszkania, na co zwrócić uwagę?

Masz do odebrania nowy dom od dewelopera? Obawiasz się wad, niedoróbek tudzież ukrytych usterek? Zdaj się na firmę specjalizującą się w odbiorze mieszkań.
Pojawiająca się myśl rychłego wprowadzenia się do upragnionego lokum bywa niezwykle kusząca, mimo to nie możemy pozwolić, by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeśli w tej chwili zauważymy i zgłosimy uwagi, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy też pękniętej ściany to spory wydatek

.

mieszkanie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, warto zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na jakość wykonanych prac. Wskazana jest precyzja i elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór (zobacz zobaczysz) techniczny doskonale jest zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych niedoskonałości.
Bywa, że prosimy o pomoc osoby, które podobny dylemat już ”przerabiały” – nie jest to najbezpieczniejsze wyjście. Nie jesteśmy pewni, że zobaczą wszystkie potencjalne usterki oraz, że będą dysponowali zestawem specjalistycznych narzędzi. Odpowiednim rozwiązaniem jest udanie się na odbiór techniczny z fachowcem – .

Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on punkt po punkcie, pomieszczenie za pomieszczeniem, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości oraz kompetentnie będzie uzasadniał potrzebę wprowadzenia zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół oraz dokumentację fotograficzną).http://raczynski-kancelaria.pl/ (http://raczynski-kancelaria.pl/)

Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie czy dom, np. odbiory techniczne mieszkań , a zobaczymy listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na właściwą. Dzięki takiej wizycie nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, że nasze ściany przypominają fale Dunaju, a nierówna podłoga na piętrze, w czasie chodzenia po niej – nie wybudzi domowników ze snu. Odbiór odbędzie się jak należy, a my będziemy spać spokojnie w naszym wymarzonym m.