Firanki – trzy grzechy główne

Oryginalny pomysł na okna w twoim domu

Jest wiele różnych metod na to, żeby okna w domu prezentowały się stylowo i elegancko. Można powiesić typowe firanki lub zasłony, co prawda są one coraz mniej popularne, lecz odpowiednio dobrane mogą się rzeczywiście elegancko zaprezentować. Kolejna część kupujących wybierze zapewne któreś modele żaluzji, zrobione na przykład z aluminiowych pasków lub jakiegoś gatunku drzewa.

Firanki – trzy grzechy główne
Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER

Wreszcie może się znaleźć także spora liczba klientów, którzy będą się chcieli zdecydować na montaż na swoich okiennicach jednego z wielu wzorów rolet, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem w niejednym domu lub mieszkaniu.

Same rolety (sprawdź u nas: ) funkcjonują bardzo prosto, na górze okiennicy jest montowany układ opuszczania i podnoszenia tkaniny, która z kolei pełni rolę zasłaniania szyby. W czasie zakupu rolet do wyboru powinna być spora ilość tkanin różniących się kolorystyką i parametrami. Zdecydować się można na tkaninę przepuszczającą promienie słoneczne, wówczas nawet przy całkowicie zasłoniętych roletach w pomieszczeniu będzie dość jasno. Są też grubsze tkaniny (http://www.infinitex.pl/tkaniny-ogniotrwale/), ich zaciągnięcie sprawi, że w pomieszczeniu zrobi się ciemno jak w nocy. Każdy, kto chce kupić rolety musi sprawdzić różne wersje tkanin i taką wybrać, która najbardziej będzie spełniać jego wymagania.

Garść inspiracji: orient i folk
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Następną, a dla wielu osób najbardziej istotną rzeczą, jest kolor zakupionych rolet. Jest to bardzo ważne, ponieważ mechanizm nie jest zbyt widoczny przy samej górze, ale duża plansza z tkaniny która przesłania całe okno już tak. I dla wielu ludzi ważne będzie to, aby prezentowała się ona ładnie i elegancko. Przy roletach typowych wybór kolorów i motywów materiałów jest dość duży, ale dopiero rolety (polecamy również serwis rolet Wrocław) z nadrukiem (zobacz nasze propozycje: oferują bardzo duże możliwości. Technologia ta jest stosowana od kilku lat i w szybkim tempie uzyskała ogromną popularność. Po wybraniu bazowej tkaniny można na niej wydrukować dowolne zdjęcie, i taką roletę zainstalować w swoich oknach. Starczy do firmy, która się zajmuje tego typu nadrukami podesłać swoją fotografię albo wybrać wśród milionów oferowanych w specjalnej bazie. Po tygodniu od złożenia zamówienia nasze rolety zostaną namalowane i będą czekać w gotowości na powieszenie ich na oknach.