Oświetlenie, trzy czwarte sukcesu?

Wybór odpowiedniej lampy do mieszkania to ponad połowa sukcesu wyposażenia wnętrza. Wskazane jest, by już w na początku powstawania domu wziąć pod rozwagę, która część pomieszczenia, mebel lub obraz jest wart zaakcentowania. Chociaż mamy problem z podjęciem decyzji w czasie gdy nasz dom dopiero powstaje, trzeba ofiarować temu tematowi nieznaczną ilość czasu.

Najbardziej kłopotliwy salon. W tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu, czytamy książki, bawimy się ze swoimi latoroślami, zapraszamy znajomych. Pokój ten wymaga zatem większego skupienia z naszej strony. Szczególnie kiedy zakupiliśmy ciemne meble, mięsiste zasłony, a ściany pokryliśmy ciemną farbą.

Lampa wisząca, żyrandol Calipso

Autor: Maxlight
Źródło: Maxlight

Taki wystrój zabiera dopływ światła i większy żyrandol z trudem spełnia swoje zadanie. Potrzebować będziemy różnych lamp. Zobacz też oświetlenie kuchenne. Dobrze będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub okna. Stojące lampy klasyczne, z kloszem zwróconym w dół niech cieszą nasze oko przy fotelu, w którym lubimy czytać.

Znajdujące się w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę antresole magazynowe, na której znajdziesz pokrewne kwestie.

Jeśli pokój dzienny jest naprawdę pokaźnych rozmiarów i dodatkowo tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią – oświetlenie wyznaczy nam kącik do długich rozmów, odpoczynku albo podkreśli urok kolekcji porcelany, którą dostaliśmy od babci. Polecamy oświetlenie punktowe. Pamiętajmy również o ściemniaczach, wystarczy chwila wyczarowujemy nastrój na kolacje we dwoje.Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są obowiązkowe – inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. Możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem kuchennym.Wybierając lampy do łazienki, przeważnie kierujemy się jedynie funkcjonalnością. Należy jednak pamiętać, iż oświetlenie łazienkowe daje naprawdę szerokie pole do popisu naszych dekoratorskich zapędów. Wszystko zależy tylko od naszej kreatywności.

Odwiedźmy sklepy z oświetleniem np oświetlenie podszafkowe, zastanówmy się, przedyskutujmy nasz wybór, gdyż prawidłowo wybrane światło istotnie, jest w stanie postawić kropkę nad „i” przy aranżowaniu przestrzeni. W internecie znajdziemy wiele sklepów z lampami, które idealnie odnajdą się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Choć są to sklepy internetowe przeważnie mamy możliwość obejrzenia lamp przed zakupem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają fachową pomoc w dobrze oświetlenia, a co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i szybkich zakupów.