Otwieramy nieduży hostel – sprawdź co ma najogromniejsze znaczenie

Branża turystyczna w naszym kraju cały czas się dynamicznie rozwija, z roku na rok przemysł turystyczny wzrasta w siłę.
To z tej przyczyny, że chętniej aniżeli niegdyś podróżujemy, i to nie jedynie za granicę.

Kluczowy warunek to odszukanie interesującej lokalizacji jak też innowacyjnego pomysłu na prywatny pensjonat. Prowadzenie swojego, nawet małego, pensjonatu to poważny acz sezonowy interes. Na początek trzeba przejrzeć regulację o turystycznych usługach. Odkryjemy w niej informacje, że pensjonaty są to obiekty hotelarskie, które posiadają minimum 7 pokoi oraz gwarantują całodzienne wyżywienie dla swoich gości. Są oznakowane oczkami, w skali 1 – 5, jakie gwarantują należyte standardy świadczonych usług.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygował Cię ów tekst, to na nowej witrynie znajdziesz dalsze wpisy na ceniony przez siebie wątek.

Ustawa dosyć szczegółowo konkretyzuje obowiązujące wyposażenie pokoi, umywalni, ogólnodostępnej części, recepcji etc. Wyszczególnia również usługi dodatkowe, które przedsiębiorca zobowiązany będzie świadczyć. Oczywiste, że ich ilość zależy od wybranego standardu. Kiedy dla przykładu pragniemy ażeby nasz pensjonat uzyskał 3 oczka, to wiąże się to z zadaniem zagwarantowania własnym gościom właściwego metrażu pomieszczeń, akceptacji kart płatniczych itp. Koniecznie musimy uwzględnić windę, jeżeli jednostki bytowe znajdować się będą powyżej trzeciej kondygnacji.

pensjonat

Autor: Mastercook
Źródło: Mastercook
zielony człowieczek z domem

Źródło: flickr.com

Im mniejszy będzie obiekt, tym niższe koszty inwestycji. Na początek najlepiej jest zacząć z niedużym pensjonacikiem, który liczy 7-10 pokoi gościnnych. Do ceny obiektu musimy doliczyć jeszcze koszt wystroju pomieszczeń.

Urządzenie jednego pomieszczenia to koszt rzędu mniej więcej 400-1,5 tys. zł – łoża, szafa, stolik jak też krzesła, ewentualnie mniejsze szafki bądź koszt wyekwipowania toalety.