ocieplenie poddasza

Parę pomocnych sposobów na błogie ciepło w mieszkaniu zimą

Ciepły dom jest pierwszą rzeczą, o której marzymy wracając po ciężkim dniu w zimowy wieczór. Zdarza się, że, zamiast przyjemnego ciepła, czujemy chłód i przytulny dom zmienia swoje oblicze.

Najlepiej pomyśleć o tym już podczas projektowania budynku lub przy remoncie.
Jeśli macie taką możliwość, trzeba przede wszystkim zadbać o prawidłowo ocieplony budynek.

Czy prezentowany materiał Cię zafascynował? W takim razie sprawdź odmienny polecany serwis www (https://intraworq.com/3-1wtms-one-iwq-planner/), który również zawiera absorbujące materiały.

Ocieplenie poddasza, nawet niezamieszkałego, jest niezwykle ważne, bo tamtędy znika największa ilość ciepła – . Duże znaczenie ma także wybór sposobu ogrzewania. Poradźcie się fachowca, który doradzi najkorzystniejsze dla was rozwiązanie, dopasowane do wielkości domu i waszych wymagań , a także zadba o prawidłowy przegląd całego systemu. Kolejnym ważnym czynnikiem są szczelne okna i drzwi bo one też mogą powodować duże straty temperatury.

ocieplenie poddasza
Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com
W uzyskaniu przyjemnej temperatury można również skorzystać z innych sposobów, niewymagających dużego nakładu finansowego. Nawet grudniowe słońce ociepla pomieszczenia, więc przed wyjściem rano rozsuńcie rolety. Po zmroku je zasłońcie, ponieważ są dodatkową osłoną od zimnego wiatru. Na podłogach można rozścielić gruby dywan. Ta metoda co prawda nie nadaje się na ocieplenie poddasza, ale spowoduje, że nie będziecie czuli niemiłego chłodu ciągnącego od podłogi. Dobrym sposobem jest także umieszczenie foli kuchennej za kaloryferami, dzięki czemu ciepło będzie odbijane do wewnątrz mieszkania, a nie ulatywało na na dwór.

Wiele z przedstawionych powyżej pomysłów można wykonać samodzielnie i prosto, a rezultaty na pewno poprawią komfort termiczny.