zakupy

Pewne zakupy on-line – na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej rodaków korzysta z oferty e – marketów. Jednak jak wynika z badań, ciągle 40 procent z nas obawia się, iż dostanie inny towar czy taki, który będzie wybrakowany lub nie będzie spełniać oczekiwań. Nieomal jedna trzecia polskich e-klientów boi się, iż paczka w ogóle nie dotrze. Ażeby uchronić się przed oszustwem wskazane jest zapamiętać i stosować kilka prostych reguł.

Przy wybieraniu marketu, w jakim chcielibyśmy zrobić sprawunki, warto pokierować się sądami pozostałych internautów np. . Według ankiet 43 proc. kupujących online oświadcza, że sugeruje się opinią innych o wybranym serwisie. Negatywna ocena wystawiona przez klientów może być dla nas wskazówką bądź ostrzeżeniem. Dlatego warto zaczerpnąć informacji na serwisach służących do oceniania sklepów. Warto także wystawiać prawdziwe opinie nie tylko w momencie, kiedy market (hipermarket E.Leclerc Kielce – rekomendowana strona wejdź…) nie spełnił naszych oczekiwań, ale również wówczas gdy byliśmy zadowoleni.
zakupy
Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakie formy płatności proponuje konkretny sklep. Gdy oferuje wyłącznie klasyczny przelew bankowy, winniśmy się zastanowić czy na pewno pragniemy robić zakupy w tymże sklepie. Wykonując standardowy transfer należy uzupełnić formularz o swoje dane i numer konta, co za każdym razem zwiększa niebezpieczeństwo oszustwa oraz zhakowania naszych danych, jeżeli pecet jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Płacenie kartą kredytową także może być ryzykowne. W tymże przypadku także podajemy wiele wrażliwych danych. Dlatego istotne jest, ażeby sklep posiadał w ofercie opcje szybkich płatności on-line, dzięki czemu jesteśmy automatycznie kierowani na stronę banku. Nie trzeba dołączać żadnych danych, dzięki czemu lepiej je chronimy.

Wykonując zakupy Elbląg (przez internet) miejmy na względzie, że polskie prawo zawiera wiele regulacji chroniących prawa osób nabywających w sieci. Dobrze jest je znać, ażeby nie dać się oszukać. Sklep może postawić różne warunki w regulaminie, jednak i tak najważniejsza jest ustawa chroniąca prawa konsumenta.

Przy zachowaniu naczelnych zasad zakupy on-line będą nie tylko prędkie jak też proste lecz też bezpieczne. W szczególności w tym miejscu sprawdź ofertę. Bo wszak w tym wszystkim chodzi, o rozkosz kupowania!