Rozliczenie PIT 2016/2016 – znaczące wiadomości dla osób pracujących za granicą

Pierwsze miesiące rok za rokiem tak samo dla właścicieli firm, jak i pracowników to gwałtowny czas połączony z rozliczeniem podatków. Nie można ukryć, że dla licznych osób bezustannie jest to dotkliwy obowiązek, który kosztuje ich mnóstwo namysłu i wysiłku. Gdy zależy nam na jak najszybszym zamknięciu tego przedmiotu należy zaciekawić się dostępnymi udogodnieniami, dzięki którym bez wątpienia o wiele wygodniej przygotujemy wymagane deklaracje podatkowe.

Czytaj dalej „Rozliczenie PIT 2016/2016 – znaczące wiadomości dla osób pracujących za granicą”

Nabyta wiedza i umiejętności potrzebne w pracy księgowej

Praca księgowego od dłuższego czasu ulega przekształceniom. W wielu kręgach nadal panuje przekonanie, że jest to „szeregowy” pracownik biurowy, a jego praca jest monotonna i nie wymagająca zbyt wielu zdolności. A jednak na dzień dzisiejszy praca w księgowości wymaga posiadania wielu różnorodnych umiejętności, a co najważniejsze – wysokiego i stale uaktualnianego poziomu informacji.

Czytaj dalej „Nabyta wiedza i umiejętności potrzebne w pracy księgowej”

Dbajmy o sporo wyższą wydajność w naszych firmach!

Polacy to naród, który niewątpliwie ma wielkie pragnienia – chcielibyśmy nareszcie żyć w tym państwie, gdzie będziemy mieli okazję zarabiać godne pieniądze. Niewątpliwie marzymy również o tym, aby polska gospodarka, ale również wszelkie urzędy, przykładowo skarbówka, charakteryzowały się wysokim poziomem. Dobrze, ale co robić, aby nasza sytuacja dużo szybciej się poprawiała?

Czytaj dalej „Dbajmy o sporo wyższą wydajność w naszych firmach!”

Jakim sposobem uniknąć kłopotów księgowych? Posiadamy na to sposób

Księgowość i rachunkowość są branżami na które w szczególności muszą zwrócić własną uwagę nowi właściciele firm, którzy jeszcze nie do końca orientują się we wszelkiego rodzaju zagadnieniach związanych z podatkiem dochodowym, zwrotami VAT, itp. Można tak naprawdę powiedzieć, że choć trochę się polepszyło w kwestii księgowości oraz rachunkowości, to ciągle należy niestety uważać.

Czytaj dalej „Jakim sposobem uniknąć kłopotów księgowych? Posiadamy na to sposób”

Obieg dokumentów firmowych

Różnego typu faktury, rachunki i inne dokumenty towarzyszą ludziom w codziennym życiu. Już przy urodzeniu sporządza się właściwy akt, dokumentujący wo wydarzenie. Na pewno jednak największy przepływ faktur obserwuje się w przedsiębiorstwach. Jest to ta strona firmy, której nie widać „z zewnątrz”, od strony klienta. Już do założenia przedsiębiorstwa potrzeba bardzo dużo rozmaitych pozwoleń i faktur. Dotyczą one na przykład kwestii pozornie mniej ważnych, takich jak na przykład wykupienie lokalu czy opłaty za niego.

Czytaj dalej „Obieg dokumentów firmowych”

Informator przedsiębiorcy: Jak wyselekcjonować dobre biuro księgowe?

Wybór biura rachunkowego nie będzie łatwy. Masz zapewne świadomość, iż zlecisz mu całkowitą odpowiedzialność za własne rozrachunki oraz podatki.
Co więcej, pragnąłbyś mieć „z głowy” rozmyślanie o dokumentach jak też urzędach – biuro księgowe musi zająć się twymi sprawami wszechstronnie, angażując cię wyłącznie do tych naprawdę istotnych.

Czytaj dalej „Informator przedsiębiorcy: Jak wyselekcjonować dobre biuro księgowe?”

Naprawdę warto sprowadzać towary z Chin

Szanujmy Państwo Środka, bo to szybko rozwijająca się gospodarka, która za pewien czas będzie tak naprawdę na pierwszym miejscu. Wiadoma sprawa: mieszkańcy Chin są ogólnie w dalszym ciągu dosyć niezamożnym społeczeństwem, ale pamiętajmy, że jeszcze niedawno Chińczycy głodowali, zatem progres jest godny naszego szacunku. Ciężko w takim razie nie doceniać Chińczyków, zwłaszcza, iż ostatnimi czasy zauważyć można, że typowo chińskie produkty nie są wcale kiepskie. Przykładowo firma Lenovo doskonale obrazuje chiński sukces.

Czytaj dalej „Naprawdę warto sprowadzać towary z Chin”

Portal podatkowy a dostępne tam informacje

Oferowane teraz systematycznie systemy teleinformatyczne są tworzone według sugestii samych użytkowników. Taka tendencja utrzymuje się też w przypadku podatków. Specjaliści starają się czynić kroki naprzód w taki sposób, aby było to jak sprawne rozwiązanie. Tak więc w miejscu jak portal podatkowy możemy wyszukać rozmaite niezbędne informacje w kwestii opłacania podatków. Jest to niezwykle uproszczenie dla wszystkich podatników, jacy mają zapewnioną oszczędność czasu oraz nerwów. Wparcie osób opłacających podatki jest tu pewne, a sam portal zalicza się do strony MF.

Czytaj dalej „Portal podatkowy a dostępne tam informacje”

Własna księgowa czy zewnętrzne biuro rachunkowe?

Nosisz się z zamiarem założenia własnej działalności? Pora działać! Zwłaszcza, iż osoby planujące otworzenie własnej firmy, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie swej działalności – urzędy pracy oferują dotacje oraz pożyczki na rozpoczęcie firmy oraz kusy mające przygotować ewentualnych pracodawców.

Czytaj dalej „Własna księgowa czy zewnętrzne biuro rachunkowe?”

Jak dać sobie radę z podatkowymi elementami zakładania działalności handlowej?

Naprawdę dużo osób podkreśla, że człowiek, na którego konto bankowe wpływają przychody, już po rozliczeniu podatkowym, egzystuje w błogiej nieświadomości. Nic w tym dziwnego, gdyż uporanie się z ogromem papierkowej roboty, związanej z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, wymaga wiele czasu i tyle samo samozaparcia, aby nie złożyć broni i przejść na tradycyjny etat. Jak więc ogarnąć rozumem wszystkie te kwitki i dokumenty?

Czytaj dalej „Jak dać sobie radę z podatkowymi elementami zakładania działalności handlowej?”

Składki na ZUS jak je obliczać?

Jeżeli chcemy mieszkać w Polsce i chcielibyśmy mieć darmowe wizyty u lekarza i emeryturę na starość, to musimy pamiętać o składkach do ZUS. Oczywiście możemy ubezpieczać się w różnych, innych firmach, ale tak naprawdę najbardziej znanym sposobem na ubezpieczenie się jest wspomniany ZUS. Wszystkie zakłady zatrudniające ludzi, muszą odprowadzać składki do ZUS-u. .

Czytaj dalej „Składki na ZUS jak je obliczać?”