dziecko śpiące na łóżku

Pokój dla szkraba – o czym warto jest obecnie przede wszystkim pamiętać w czasie jego urządzania?

Urodzenie się dziecka oczekuje od młodych rodziców faktycznie dosyć dużych przygotowań. Zagwarantowanie stosownych warunków maluszkowi jest bardzo ważne.

dziecko bawiące się w swoim pokoju
Autor: PARA
Źródło: PARA
Istotne znaczenie ma oczywiście przygotowanie dziecięcego pokoju. Co przede wszystkim musi się w nim znaleźć? Jakie sprzęty są dzisiaj konieczne? Najważniejszym zakupem powinno być łóżeczko dla dziecka z znakomitej jakości materacem, jaki będzie stanowił stosowne oparcie dla pleców szkraba. W dodatku, konieczna jest też pościel dla dziecka z miękkiego i oddychającego tworzywa. Wybór pościeli jest na szczęście na tyle szeroki, że z pewnością odnajdzie się coś satysfakcjonującego dla siebie.

Kupując łóżeczko należy natomiast mieć na uwadze fakt, że dzieci rosną naprawdę szybo i łóżko musi móc „rosnąć” razem z nimi, chociażby przez dopasowywanie wysokości materaca. Oprócz pościeli, w łóżeczku przydatny jest też kocyk dla dziecka . Nad łóżeczkiem natomiast można przywiesić zabawki, jakie swoim kolorem i wydawanymi dźwiękami z pewnością zaciekawią maluszka
.
Co poza tym przyda się w dziecięcym pokoju? Przewijak, na którym, jak już sama nazwa wskazuje, będzie można przebrać maluszkowi pieluchę, bez ryzyka, że zabrudzi się fotel albo kanapa. Przewijaki niekiedy są wyposażone w komfortowe półeczki, na których można składować potrzebne akcesoria, przykładowo pieluszki, puder, zasypkę lub środki higieniczne. W pokoju dziecka wskazane jest trzeba umieścić również fotel. W jakim celu? Do karmienia. Na pewno rzeczywiście przyda się młodej mamie, nie ma znaczenia to, czy zamierza karmić naturalnie piersią bądź butelką. W sąsiedztwie fotela można położyć wygodną poduszkę do karmienia, jaka ułatwia podtrzymywanie dziecka.

dziecko w łóżku dziecięcym
Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com
Taką poduszkę warto sobie sprawić już w czasie ciąży, ponieważ spanie z większym brzuszkiem podczas ostatniego trymestru może okazać się problematycznym wyzwaniem. Reasumując, w pokoju maluszka przede wszystkim musi się znaleźć wygodne łóżeczko, które będzie można regulować razem ze wzrostem dziecka. Poza tym, konieczny jest również przewijak oraz fotel do karmienia (więcej ciekawostek). Dla dziecka konieczna jest też szafa na ubranka. Na początek taka liczba mebli powinna okazać się wystarczająca, jednakowoż w przyszłości z pewnością trzeba będzie pokój zaopatrzyć w miejsce na zabawki i dużo innych mebli.