Praca połączona ze studiowaniem

Mały odsetek studentów jest w tak dobrej sytuacji, że rodzice ich utrzymują. Wielu rodzin nie stać na to, by płacić za drugie mieszkanie, bilety i zakupy dziecka. Takie osoby najczęściej od początku studiów podejmują pracę zarobkową, aby móc się utrzymać. W szczególności, jeśli przyjeżdżają z innej miejscowości. Zwykle studenci łapią się dorywczych zajęć, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, w szczególności gdy zapisali się na dzienne studia.

Praca w pubie

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Zazwyczaj młodzi ludzie poszukują zatrudnienia w pubach, klubach i restauracjach.

Warto sprawdzić następujący link, żeby oprócz tego dowiedzieć się czegoś interesującego na ten temat, zatem kliknij tutaj oraz poznaj dodatkowe materiały.

Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Oczywiście, nie jest tak, że do tego typu pracy nie wymaga się żadnych kompetencji i predyspozycji. To jasne, że bardzo nieśmiała osoba, która boi się rozmawiać z innymi nie sprawdzi się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane ”dziurawe ręce” nie utrzyma się długo na zmywaku. Praca barmana wymaga nauki wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasami zdolności rozładowania napiętych sytuacji.

Jeżeli zatrudnienie w restauracji albo barze nie jest dla nas odpowiednia inną opcją jest sprzątanie obiektów (sporo więcej zobaczysz na www). To praca, którą możemy wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie będzie przeszkadzała w studiach. Ponadto jest dość dobrze płatna. Szczególnie, jeśli uda nam się znaleźć pracę w firmie o ugruntowanej pozycji.


Wyświetl większą mapę
Dla kogo to praca?

Dla przykładu sprzątanie biur w Warszawie to zadanie które zleca się zaledwie paru firmom, najbardziej znanym i solidnym. Generalnie sprzątanie biur jest lepiej płatne, niż taka praca dla osób prywatnych. Naturalnie i we własnym zakresie możemy znaleźć dobre domy do sprzątania. Czasem wystarczy kilka dni by otrzymać całkiem niezłe wynagrodzenie.

Możemy także spróbować załapać się w firmie, która oferuje sprzątanie osiedli w Warszawie czyli prace porządkowe dookoła budynków, sprzątanie klatek schodowych, czasami bram garażowych itp.

przeczytaj informacje

Sprzątanie naturalnie jest trudną pracą. Wymaga wysiłku, odporności na sytuacje stresujące, sumienności i samozaparcia, jednak jest to dobre wyjście dla studentów poszukujących możliwości utrzymania w nowym mieście.