Pracownicy do zbioru owoców

Sezon letni to czas prac doraźnych. Mnóstwo osób podąża wtedy za granicę, zwłaszcza studenci, którzy pragną zarobić parę groszy. W naszym kraju jednakowoż również można spotkać interesujące możliwości zarobku. Najczęściej poszukiwani są pracownicy do zbioru owoców czy pracownicy sortowni.

Lato to charakterystyczna pora roku. Spadaw tym okresie bezrobocie, gdyż aktywizują się inne, dodatkowe możliwości dorobienia pieniędzy. Tak właśnie jest z pracą sezonową np pracownicy do zbioru owoców. Osoby, które, na co dzień są bezrobotni, w wakacje znajdują zatrudnienie, ażeby chociaż troszkę poprawić swój budżet. Wielu wybywa za granicę mając nadzieję na większe pieniądze. istotnie, można tam lepiej zarobić, ale są to często nieuczciwe propozycje. Zdarzało się, że ci co tam byli wrócili z niczym lub byli rzucani z miejsca na miejsce, traktowani jak piąte koło u wozu. Inni pojechali i się dowiedzieli, iż nie ma dla nich roboty, następni pracowali za mniej pensję niż była im obiecywana. Warto więc mieć na uwadze, iż jeśli już zdecydujemy się na wyjazd za granicę musimy poznać wszelkie warunki pobytu, rodzaj pracy i zabezpieczenie wypłaty. Są to kluczowe informacje.

praca

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie planujemy wyjazdu aż za granicę warto spróbować w Polsce. U nas w każdym okresie letnim są zbiory i sporo osób podąża na nie od wielu lat. Pieniądze może nie są tak pokaźne jak za granicą, ale jest zapewnienie, iż wypłaty będą na czas. Zawsze też znajdujemy się blisko naszego miejsca zamieszkania, znamy język, co jest wielce istotną kwestią. Nie zapominajmy również, iż zatrudnienie w Polsce to mniejsze koszty dotarcia na miejsce zatrudnienia. Niektóre, bowiem wyjazdy za granicę wiążą się z wydatkami dość dużymi, które później na samym początku musimy odrobić.

oczywiście, oferty przykładowo: pracownik sortowni oferowane są poza dużymi miastami, w takim miejscowościach, jak przykładowo Grójec. Są to miejsca z wieloma hektarami upraw i sporych gabarytów sortowniami. Co roku, ilość osób, która wybiera się na zbiory po Polsce jest na solidnym poziomie. Nie ma też rozróżnienia na regiony, że przykładowo ktoś z mazowieckiego pracuje tylko w mazowieckim, pracownicy jeżdżą po całej Polsce, a pochodzą z różnych regionów Polski. Wiedzą również, iż czeka ich ciężka praca – agencje pracy w holandii Grójec