bateria łazienkowa

Problemy z Bożym Narodzeniem

Jak wszem i wobec wiadomo, Prawa Murphy’ego to zabawne zwroty w formie zazwyczaj zwięzłych powiedzonek, celowo ułożonych w mini definicje. Pierwsze prawo zostało stworzone w latach czterdziestych XX w. Pracowano nad zagadnieniem wpływu przeciążenia na biologię człowieka.

Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro
Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Jak głosi jedna z możliwych wersji historii na zapytanie dziennikarza jak udało się uniknąć ofiar powiedziano, iż zastosowano zasadę jednego naukowca tegoż projektu badawczego – Murphy’ego czyli następująca zdanie:

„Jeśli coś może się zepsuć, na pewno tak się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak popularne, iż zaczęto tworzyć podobne.

Reguła ta ma zastosowanie w mej łazience.

Zainteresowała Cię taka informacja? Jeżeli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na serwisie inne artykuły, one również są na ten temat.

Ilekroć psuje się któraś bateria umywalkowa (solidne baterie do kranu) czy bateria prysznicowa, na pewno zdarzy się to w okresie Bożego Narodzenia, sprawiając w ten sposób, że na kilka dni mógłbym spokojnie odstawić kawę (z powodu wzrostu mojego ciśnienia) ponieważ wybór takich akcesoriów nie jest prosty – wybór jest olbrzymi. Odświeżając naszą łazienkę możemy spełnić swoje najbardziej ekstrawaganckie projekty. Trzeba jednakże zwrócić uwagę na pewne aspekty technologiczne, gdyż możemy zostać z wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową czy też baterię bidetową (baterie (przejdź dalej) do bidetów), jednakże trudnym okazać może się jej zainstalowanie w naszej łazience.

Przy wyborze najistotniejsze będą dwa parametry: to czy bateria jest „stojąca” inaczej stożkowa czy ścienna. Baterie pierwszego typu są dużo łatwiejsze w zamontowaniu, ich zaletą jest to, iż ich umieszczenie jest w mniejszym stopniu zależne od tego w jaki sposób przebiegają rury wewnątrz budynku, co ogranicza do minimum konieczność rozkuwania dziur w ścianach. Z tego powodu są one najbardziej powszechne w nowszych budynkach. Drugi typ to baterie ścienne stosowane najczęściej w starych mieszkaniach. Niestety tutaj jednak nieunikniona jest precyzja podczas zainstalowania, bo razie czeka nas demolka, więc też o wiele większe koszty montażu.Musimy też wziąć pod uwagę, iż im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa więcej waży, tym lepiej. Oprócz tego większy ciężar zwiększy szczelność naszej baterii.O tym wszystkim właśnie – dzięki regułom amerykańskiego inżyniera – myślałem zanim upiekł się karpik.