bateria łazienkowa

Problemy z Bożym Narodzeniem

Jak wszem i wobec wiadomo, Prawa Murphy’ego to zabawne zwroty w formie zazwyczaj zwięzłych powiedzonek, celowo ułożonych w mini definicje. Pierwsze prawo zostało stworzone w latach czterdziestych XX w. Pracowano nad zagadnieniem wpływu przeciążenia na biologię człowieka.

Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro
Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Jak głosi jedna z możliwych wersji historii na zapytanie dziennikarza jak udało się uniknąć ofiar powiedziano, iż zastosowano zasadę jednego naukowca tegoż projektu badawczego – Murphy’ego czyli następująca zdanie:

„Jeśli coś może się zepsuć, na pewno tak się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak popularne, iż zaczęto tworzyć podobne.

Reguła ta ma zastosowanie w mej łazience. Ilekroć psuje się któraś bateria umywalkowa (solidne baterie do kranu) czy bateria prysznicowa, na pewno zdarzy się to w okresie Bożego Narodzenia, sprawiając w ten sposób, że na kilka dni mógłbym spokojnie odstawić kawę (z powodu wzrostu mojego ciśnienia) ponieważ wybór takich akcesoriów nie jest prosty – wybór jest olbrzymi.
Odświeżając naszą łazienkę możemy spełnić swoje najbardziej ekstrawaganckie projekty. Trzeba jednakże zwrócić uwagę na pewne aspekty technologiczne, gdyż możemy zostać z wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową czy też baterię bidetową (baterie (przejdź dalej) do bidetów), jednakże trudnym okazać może się jej zainstalowanie w naszej łazience.

Przy wyborze najistotniejsze będą dwa parametry: to czy bateria jest „stojąca” inaczej stożkowa czy ścienna.

Czy myślisz o lepszym zgłębieniu rozpatrywanego tutaj materiału? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.mtm-cee.com/), która również na pewno przykuje Twoją uwagę.

Baterie pierwszego typu są dużo łatwiejsze w zamontowaniu, ich zaletą jest to, iż ich umieszczenie jest w mniejszym stopniu zależne od tego w jaki sposób przebiegają rury wewnątrz budynku, co ogranicza do minimum konieczność rozkuwania dziur w ścianach. Z tego powodu są one najbardziej powszechne w nowszych budynkach. Drugi typ to baterie ścienne stosowane najczęściej w starych mieszkaniach. Niestety tutaj jednak nieunikniona jest precyzja podczas zainstalowania, bo razie czeka nas demolka, więc też o wiele większe koszty montażu.
Musimy też wziąć pod uwagę, iż im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa więcej waży, tym lepiej. Oprócz tego większy ciężar zwiększy szczelność naszej baterii.
O tym wszystkim właśnie – dzięki regułom amerykańskiego inżyniera – myślałem zanim upiekł się karpik.